Przełomowy produkt Motul - oleje do pojazdów hybrydowych

Wraz z uzyskaniem reputacji światowej sławy producenta niezawodnych środków smarnych, Motul zawsze mógł szczycić się innowacyjnością oraz umiejętnością przewidywań rynkowych i sprostania wymaganiom klientów. Tym razem marka szykuje kolejny przełom. Wprowadza nową gamę olejów silnikowych, przeznaczonych wyłącznie do pojazdów hybrydowych - Motul HYBRID.

2016-09-13 00:00:00

Sprzedaż samochodów hybrydowych i hybrydowych plug-in, przy produkcji
przekraczającej dziesięć milionów na całym świecie - zwłaszcza w Japonii i USA,
w ostatnich dwóch latach gwałtownie wzrosła. Najnowszy olej Motul HYBRID, skierowany jest do, wciąż rosnącego, segmentu samochodów hybrydowych z silnikiem benzynowym.

Od początku swego istnienia, Motul stosował najnowocześniejszą technologię, połączoną z pomysłowością i innowacyjnością. To od zawsze było wpisane w DNA marki. Już w 1966 roku, jako pierwsza, wprowadziła na rynek półsyntetyczny olej Motul 2100, by trzy lata później zaprezentować w pełni syntetyczny olej 300V. Teraz ponownie, jako pionier, wprowadza na rynek gamę olejów silnikowych, przeznaczonych do pojazdów hybrydowych. Pełne wykorzystanie oszczędności jakie daje technologia hybrydowa wymaga specyficznych produktów. Motul przygotował i jest teraz gotów zaprezentować światu gamę czterech produktów o wyjątkowej lepkości.

Wszystkie produkty są w pełni syntetyczne i przeznaczone do użycia w technologii hybrydowej również przy ekstremalnie niskiej klasie lepkości: SAE 0W12 oraz SAE 0W8, pozwalającej na niezwykłą oszczędność paliwa. Gwarantuje to doskonały zimny rozruch i pracę silnika w niskich temperaturach, niskie zużycie oleju przy jednoczesnym zachowaniu czystości silnika oraz trwałości oleju. Oleje serii HYBRID są kompatybilne z katalizatorami. Motul jest pierwszym producentem środków smarnych, który rozwija i wprowadza na rynek oleje silnikowe o klasie lepkości SAE 0W12 oraz 0W8.

Oleje dostępne są w kanistrach o różnych pojemnościach (1L, 4L, 20L, 208L). Olej HYBRID 0W20 jest atestowany zgodnie z API SN RC (Resource Conserving) oraz ILSAC GF-5, a HYBRID 0W16 zgodnie z normą API SN. Dodatkowo, oprócz olejów silnikowych, Motul oferuje także szeroką gamę środków smarnych i płynów eksploatacyjnych do pojazdów hybrydowych i hybryd typu plug-in, zawierającą oleje przekładniowe typu ATF, DCTF i CVTF, płyny hamulcowe oraz chłodnicze,przeznaczone do silników spalinowych i systemów hybrydowych.
Podobnie jak producenci pojazdów i silników Motul jako producent olejów silnikowych stawia na coraz bardziej przyjazne środowisku produkty i metody produkcji. Motul chce być zawsze w odpowiednim czasie i miejscu. Czerpie wiedzę z teraźniejszości i przeszłości tak, by w przyszłości móc rozwijać swoje produkty i cały rynek motoryzacyjny.

Źródło: Motul

ZNAJDŹ NAS: