Poznaj bliżej nominowanych - Plebiscyt Fleet Awards Polska 2017 - Pick-up

Plebiscyt Fleet Awards Polska to najbardziej opiniotwórczy projekt, którego celem jest wyłonienie liderów polskiej branży flotowej w kategoriach pojazdów, produktów i usług flotowych. Najlepsi wskazywani są głosami fleet managerów, dziennikarzy motoryzacyjnych oraz na bazie arytmetycznych zmiennych rynkowych. Poznaj bliżej nominowanych!

2017-04-20 00:00:00

Plebiscyt Fleet Awards Polska podzielony jest na dwie integralne części: głosowanie internetowe (które trwa od początku kwietnia do 17 maja) oraz Wielki Test Flotowy (empiryczna ocena nominowanych pojazdów przez grono blisko 300 jurorów). W internetowej części Plebiscytu głosy na swoich faworytów oddają dziennikarze oraz decydenci branży flotowej zakładając specjalne konta na portalu fleet-awards.pl oraz przechodząc pomyślnie weryfikację umożliwiającą oddanie głosu jedynie osobom zawodowo związanym z fleet managementem. Ten etap jest rozstrzygający dla nominowanych produktów i usług oferowanych na polskim rynku flotowym.

Nominowane samochody poddawane są w drugiej części Plebiscytu rygorystycznej, empirycznej i bezwzględnej ocenie w ramach Wielkiego Testu Flotowego, który odbędzie się 10 maja w Twierdzy Modlin. Tego dnia, w jednym miejscu, w jednym czasie kilkuset zarządców flot wciela się w rolę cenzorów i weryfikuje właściwości poszczególnych modeli wystawiając im ocenę. Ocena z Wielkiego Testu Flotowego jest składową finalnej noty. Trzecim składnikiem oceny samochodów flotowych jest ich wartość rezydualna, którą opracowują i przygotowują eksperci z firmy Info-Ekspert, która jest Partnerem Merytorycznym Plebiscytu Fleet Awards Polska.

Zachęcamy do oddania głosu poprzez portal fleet-awards.pl oraz rejestracji do grona jurorów Wielkiego Testu Flotowego!

 

Fiat Fullback

W czerwcu 2016 gama Fiat Professional wzbogaciła się o nowy model  Fullback. Pick-up, zaprojektowany, aby sprostać potrzebom Klienta wykorzystującego samochód do celów zawodowych, jest wyjątkowo ewolucyjny, dzięki czemu odpowiedni do różnych zastosowań, w razie potrzeby może także sprostać wyzwaniom życia codziennego.

Gama Fullbacka składa się z 3 rodzajów nadwozia (Podwozie do zabudowy, Przedłużona Kabina oraz Podwójna Kabina) oraz różne poziomy wyposażenia, co ma na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb Klienta. Wszystkie wersje Fullbacka mają maksymalną wysokość 1780 mm, szerokość do 1815 mm oraz rozstaw osi równy 3000mm. Natomiast długość nadwozia zmienia się w zależności od wersji: osiąga 5275 mm w przypadku Kabiny Przedłużonej i 5285mm w przypadku Podwójnej Kabiny. Zmienna jest również długość skrzyni ładunkowej - 1850 mm w Kabinie Przedłużonej i 1520 mm w Podwójnej Kabinie.  Jego ładowność osiąga ponad 1000 kg, a masa ciągniętej przyczepy przekracza trzy tony.

Pick-up Fullback jest wyposażony w silnik turbodiesel o pojemności 2,4 litra oferujący dwa poziomy mocy - 113 kW (150 KM) i moment obrotowy 380 Nm lub 133 kW (180 KM) i moment obrotowy 430 Nm. Aluminiowy blok silnika nadaje jednostce lekkości, a turbosprężarka o zmiennej geometrii,  wyposażona w chłodnicę powietrza doładowanego (intercooler), zapewnia maksymalną wydajność. Dostępne są również dwa rodzaje przekładni: sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów albo pięciostopniowa przekładnia automatyczna. 

Fullback jest dostępny w wersji 4X4. Napęd ten będzie szczególnie doceniony przez tych, którzy w swojej pracy muszą pokonywać drogi z dala od wytyczonych szlaków. Wszystkie wersje 4x4 są wyposażone w elektroniczny selektor wyboru trybu napędu EASY SECECT, który pozwala na wybór napędu 4x4 na stałe lub dołączanego.

 

Ford Ranger

Zaprojektowany z myślą o wydajności. Idealny na każdą trasę. Niezwykle wszechstronny. Nowy Ford Ranger bez problemu przewiezie ładunek o masie do 1403 kg*, poradzi sobie z holowaniem przyczepy o maksymalnym obciążeniu 3500 kg** oraz pokona wodne przeszkody o głębokości do 800 mm. Możesz na nim polegać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach oraz podczas najcięższych zadań. Jednocześnie Ford Ranger to gwarancja wyjątkowych właściwości jezdnych, które dają wiele przyjemności.

Nowy Ford Ranger w wyjątkowy sposób łączy to, co sprawdzone i praktyczne, z nowoczesną technologią i stylistyką. Tutaj wytrzymałość i świetne osiągi idą w parze z niskim zużyciem paliwa oraz śmiałą linią nadwozia.

 

Isuzu D-Max

Nowy ISUZU D-MAX jest dziedzicem tradycji najtwardszych i najsolidniejszych samochodów ciężarowych marki Isuzu. Wyposażony teraz w nowy silnik, w pełni korzysta ze 100 lat doświadczeń zdobytych przy konstrukcji ponad 26 milionów silników ISUZU i odpowiada na wszystkie wyzwania podyktowane oszczędnością eksploatacji i czystością spalin. Umożliwia też holowanie przyczepy o wadze aż do 3,5 tony.

Każdy szczegół nowego ISUZU D-MAX został podyktowany potrzebami jego użytkowników. Auto łączy w sobie moc i niezawodność, nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność. Skrzynia ładunkowa pozwala przewieźć praktycznie każdy ładunek, a konstrukcja umożliwia zamontowanie praktycznie każdego osprzętu specjalistycznego. Zamontowaliśmy już na ISUZU D-MAX wiertnicę, wywrotkę, podnośnik, osprzęt dla straży pożarnych i policji, holownik pomocy drogowej, warsztat dla służb energetycznych, a także camper i super terenową wersję Arctic Truck.

ISUZU D-MAX to wyjątkowo bezpieczna i komfortowa przestrzeń, która Cię otacza. Na wyciągnięcie ręki masz całą zaawansowaną technologię i innowacyjne rozwiązania, których oczekujesz od nowoczesnego samochodu. Podróżowanie pick-upem nigdy nie było tak wygodne i tak bezpieczne, jak nowym ISUZU D-MAX.

Nowy ISUZU D-MAX został zaprojektowany z myślą o ludziach żyjących aktywnie - fascynatach potrzebujących samochodu zarówno do pracy, jak i wypoczynku. Sprawdza się w każdej roli: jako dzielny pracownik na budowie, wytrzymały transporter ciężkich ładunków w trudnym terenie, niezawodne auto dla straży pożarnej, czy służb utrzymania sieci energetycznych; ale także jako partner dla miłośników przygód off-roadowych, wakacji w bezpośrednim kontakcie z przyrodą i długich podróży. W każdych warunkach nowy ISUZU D-MAX okazuje się godny Twego zaufania.

 

Mitsubishi L200

Mitsubishi L200 to samochód, który wytycza drogę dla całego segmentu pickupów - nową i bardziej zaawansowaną technicznie, między innymi dzięki nowej technologii napędu, znakomitej aerodynamice i bezpieczeństwu czynnemu. Innowacyjna konstrukcja japońskiego pickupa Mitsubishi L200 2016 oprócz wzorowej funkcjonalności i świetnych własności jezdnych na drogach utwardzonych i w terenie, gwarantuje pasażerom jakość, wygodę i komfort samochodu typu SUV.

Mimo, że zwyczaj “cywilnego” wykorzystywania takich pickupów w Europie jest dosyć świeży, nabywcy L200 mogą korzystać z 7 dekad doświadczeń konstrukcyjnych MMC i znajomości rynków tego typu pojazdów. Model L200, który wyprodukowano dotychczas w 4 seriach znalazł aż 4.077.000 nabywców na całym świecie.

 

Nissan Navara

Nowy Nissan NP300 Navara wyznacza nowy standard w segmencie pick-upów o ładowności 1 tony, łącząc najlepsze cechy crossoverów Nissana z 80-letnim doświadczeniem firmy w projektowaniu i produkowaniu solidnych pick-upów o przemyślanej konstrukcji. Nowy model oferuje komfort i kulturę pracy na miarę crossovera przy jednoczesnym utrzymaniu wyjątkowej sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności, z których słynęła Navara poprzedniej generacji. W solidnej konstrukcji podwozia wprowadzono wiele nowych rozwiązań, w tym między innymi pięciodrążkowe zawieszenie tylne w wersji Double Cab, znacznie poprawiające komfort jazdy. Liczne innowacyjne i przystępne cenowo technologie pokładowe, w tym system kamer 360° i system automatycznego hamowania awaryjnego, podnoszą przyjemność z jazdy i funkcjonalność pojazdu. Są to jednocześnie rozwiązania unikatowe na rynku pickupów.

 

Toyota Hilux

Nowa, 8. generacja Toyoty Hilux jest dostępna z nadwoziem w wersji Single Cab oraz w czteromiejscowej wersji Extra Cab i pięciomiejscowej Double Cab. Auto potwierdza doskonałą reputację serii i oferuje niezmiennie najwyższą jakość, wytrzymałość i niezawodność. Dzięki nowemu, mocniejszemu podwoziu z ramą podłużnicową, wzmocnionej strukturze skrzyni ładunkowej, udoskonalonemu napędowi 4x4 i większej maksymalnej masie przyczepy, Hilux na nowo definiuje segment pick-upów przeznaczonych do ciężkiej pracy.

Jednocześnie nowa Toyota Hilux jest odpowiedzią na tendencję coraz częstszego wykorzystywania pick-upów do rekreacji, dlatego otrzymała nowy, uwspółcześniony design, oferuje też większą wygodę, bogate wyposażenie, nowoczesne technologie i wysoki standard bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że jazda nowym stylowym Hiluxem jest bardziej komfortowa i przyjemna niż dotąd.

Aby spełnić oczekiwania użytkowników, którzy domagają się zarówno wytrzymałego samochodu do pracy, jak i eleganckiego, wygodnego pojazdu z napędem 4x4 do celów rekreacyjnych, konstruktorzy nowego Hiluxa wprowadzili istotne udoskonalenia w sześciu kluczowych obszarach:

Design – solidność i wytrzymałość połączone z jeszcze lepszym dopracowaniem szczegółów oraz atrakcyjny wygląd, który zadowoli wszystkich użytkowników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych .

Komfort – obszerniejsze i wygodniejsze wnętrze łączące praktyczne i funkcjonalne rozwiązania typowe dla SUV-ów, z niskim poziomem hałasu, drgań i uciążliwości, porównywalnym z samochodami osobowymi.

Jakość, wytrzymałość i niezawodność – nowe, mocniejsze podwozie z ramą podłużnicową, wzmocniona struktura skrzyni ładunkowej oraz system aktywnej kontroli trakcji (A-TRC), system asystujący przy zjeździe ze wzniesienia (DAC) oraz system wspomagający pokonywanie podjazdu (HAC).

Znakomite parametry użytkowe – większa, mocniejsza i bardziej praktyczna skrzynia ładunkowa oraz zwiększona do 3,5 tony maksymalna masa przyczepy (SCAB 4x4) i ładowność na poziomie min. 1000 kg.

 

Volkswagen Amarok

Nowy Volkswagen Amarok wyposażony został w sześciocylindrowy silnik TDI o mocy 225 KM, z momentem obrotowym 550 Nm. Wygodę użytkowania zapewnia 8-biegowa automatyczna skrzynia w połączeniu ze stałym napędem na cztery koła 4MOTION. W zależności od konfiguracji samochód ma możliwość pociągnięcia przyczepy o masie do 3,5t. Wnętrze samochodu również zyskało nowy wymiar. Wygodę dla kierowcy i pasażera zapewniają fotele ergoComfort, które oferują aż 14-stopniowy zakres regulacji pozycji. W połączeniu z wysoką jakością zastosowanych materiałów i dopracowaniem wykończenia wnętrza gwarantują komfort i przyjemność z jazdy.

Wybierz faworytów i oddaj swój głos na fleet-awards.pl!

ZNAJDŹ NAS: