POZNAJ BLIŻEJ NOMINOWANYCH - PLEBISCYT FLEET AWARDS POLSKA 2017 - TECHNOLOGIA I TELEMETRIA

Plebiscyt Fleet Awards Polska to najbardziej opiniotwórczy projekt, którego celem jest wyłonienie liderów polskiej branży flotowej w kategoriach pojazdów, produktów i usług flotowych. Najlepsi wskazywani są głosami fleet managerów, dziennikarzy motoryzacyjnych oraz na bazie arytmetycznych zmiennych rynkowych. Poznaj bliżej nominowanych!

2017-05-08 00:00:00

Plebiscyt Fleet Awards Polska to najbardziej opiniotwórczy projekt, którego celem jest wyłonienie liderów polskiej branży flotowej w kategoriach pojazdów, produktów i usług flotowych. Najlepsi wskazywani są głosami fleet managerów, dziennikarzy motoryzacyjnych oraz na bazie arytmetycznych zmiennych rynkowych. Poznaj bliżej nominowanych!

Plebiscyt Fleet Awards Polska podzielony jest na dwie integralne części: głosowanie internetowe (które trwa od początku kwietnia do 17 maja) oraz Wielki Test Flotowy (empiryczna ocena nominowanych pojazdów przez grono blisko 300 jurorów). W internetowej części Plebiscytu głosy na swoich faworytów oddają dziennikarze oraz decydenci branży flotowej zakładając specjalne konta na portalu fleet-awards.pl oraz przechodząc pomyślnie weryfikację umożliwiającą oddanie głosu jedynie osobom zawodowo związanym z fleet managementem. Ten etap jest rozstrzygający dla nominowanych produktów i usług oferowanych na polskim rynku flotowym.

Nominowane samochody poddawane są w drugiej części Plebiscytu rygorystycznej, empirycznej i bezwzględnej ocenie w ramach Wielkiego Testu Flotowego, który odbędzie się 10 maja w Twierdzy Modlin. Tego dnia, w jednym miejscu, w jednym czasie kilkuset zarządców flot wciela się w rolę cenzorów i weryfikuje właściwości poszczególnych modeli wystawiając im ocenę. Ocena z Wielkiego Testu Flotowego jest składową finalnej noty. Trzecim składnikiem oceny samochodów flotowych jest ich wartość rezydualna, którą opracowują i przygotowują eksperci z firmy Info-Ekspert, która jest Partnerem Merytorycznym Plebiscytu Fleet Awards Polska.

Zachęcamy do oddania głosu poprzez portal fleet-awards.pl oraz rejestracji do grona jurorów Wielkiego Testu Flotowego!

 

TECHNOLOGIA I TELEMETRIA

 

 

AlphaGuide - Alphabet

Aplikacja AlphaGuide to rozwiązanie dla każdego, kto chce zarządzać swoim czasem w prosty i efektywny sposób! Najważniejszą funkcją nowej wersji jest tzw. oś czasu, która dzięki integracji z kalendarzem planuje podróże użytkownika w oparciu o dane na temat ruchu i przypomina kiedy trzeba wyruszyć, aby na czas dotrzeć do miejsca docelowego.

Funkcjonalności AlphaGuide zostały podzielone na kategorie, dzięki którym każdy użytkownik intuicyjnie odnajdzie potrzebne informacje, a także skorzysta z dodatkowych narzędzi, pomagających w nagłych przypadkach. AlphaGuide umożliwia m.in. znalezienie najbliższego warsztatu i wyznaczenie do niego trasy, zgłoszenie szkody, wraz z możliwością załączenia zdjęć oraz kontakt z poziomu aplikacji tzw. click-to-call z numerami alarmowymi, assistance oraz pracownikami Alphabet. Dodatkowo aplikacja także pozwala na dostęp do informacji o kontrakcie z Alphabet dla zalogowanych użytkowników.

AlphaGuide jest dostępna bezpłatnie, również dla kierowców nie będących użytkownikami samochodów Alphabet, na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows.

 

BP FleetExpert

Aplikacja BP FleetExpert jest kompletnym narzędziem do zarządzania flotą - zapewnia pełną kontrolę i może znaleźć zastosowanie w każdego rodzaju firmie

Gromadzi dane  ze wszystkich kont w jednym miejscu, łącząc wydatki na paliwo z kosztami doraźnych napraw, leasingu, ubezpieczenia, emisji CO2, opłat drogowych oraz wszelkich innych. Dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób można kontrolować wydatki i generować dowolne raporty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Oprogramowanie BP FleetExpert jest w pełni elastyczne, umożliwia eksportowanie oraz importowanie danych, a także współpracę z innymi systemami. Dostępny pakiet standardowych raportów oraz zestawień może zostać dowolnie rozszerzony w zależności od zapotrzebowania firmy. Bezpłatne zmiany i aktualizacje w aplikacji odbywają się w trybie online.

Dzięki współpracy z najbardziej wymagającymi firmami, poznawaniu ich potrzeb i analizowaniu problemów aplikacja może poradzić sobie z każdym wyzwaniem – niezależnie od tego, czy jego użytkownik zarządza flotą samochodów ciężarowych i autobusów, czy też samochodów osobowych i dostawczych.

Lista korzyści:

 • Pełny widok na całą flotę: Jeśli posiadasz dostęp do kilku różnych kont, BP FleetExpert pozwoli Ci na połączenie danych z wszystkich kont w jednym miejscu, dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób będziesz miał podgląd na cała flotę oraz wszystkie istotne szczegóły.
 • Pełny wgląd w całkowite koszty związane z utrzymaniem floty: BP FleetExpert gromadzi wszelkie koszty w jednym miejscu, łącząc wydatki na paliwo z kosztami doraźnych napraw, leasingu, ubezpieczenia, opłat drogowych oraz pozostałych.
 • Dopasowany do każdego rodzaju floty: Niezależnie od tego czy posiadasz flotę pojazdów ciężarowych i autobusów, czy też tabor samochodów osobowych i dostawczych, BP FleetExpert umożliwi Ci znalezienie funkcjonalności, która jest dla Ciebie ważna. Oprogramowanie daje możliwość gromadzenia informacji oraz tworzenia raportów, które odpowiadają obu rodzajom flot. Jeśli jakiś blok informacji nie jest dla Ciebie istotny, można go wyłączyć.

 

BP FleetMove

BP FleetMove to jedyny system telematyczny dostępny na rynku, który został w pełni zintegrowany z kartą paliwową.

 Oprócz podstawowych funkcji, takich jak nawigacja, możliwość śledzenia pojazdu, monitorowanie przez dyspozytora, kontrola czasu pracy kierowcy czy oceny jego stylu jazdy, proponuje również nowatorskie rozwiązania, których do tej pory na rynku nie było: rekomendowanie stacji (osoba zarządzająca flotą może wskazać kierowcy preferowane stacje, analizując je pod kątem ich rodzaju, dostępnych usług, średniego czasu dojazdu, odległości od trasy, którą jedzie ciężarówka), bezpieczne tankowanie (możliwość porównania transakcji paliwowych z odczytami poziomu paliwa w zbiorniku), doradca kierowcy (narzędzie, które na bieżąco pozwala wprowadzić korekty do stylu jazdy, jeśli w danym momencie jest on nieefektywny pod kątem zużycia paliwa), automatyczne wysyłanie informacji (nowe powiadomienia o odbiorze ładunku są przesyłane w sposób natychmiastowy i automatyczny, a także są od razu uwzględniane w grafiku), uproszczony obieg  dokumentów (zintegrowana kamera umożliwia kierowcom rejestrowanie obrazu w celu potwierdzenia bezpiecznej dostawy i skanowania kodów kreskowych, dokumentów oraz podpisów klientów).  Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom zwiększa się wydajność kierowcy i bezpieczeństwo transakcji, a to pozwala obniżyć wydatki na paliwo nawet o 9 %.

 

Ford SYNC 3

Ford SYNC to zaawansowany system obsługi głosowej, który za pośrednictwem prostych komend głosowych umożliwia wybieranie muzyki, sterowanie nawigacją oraz wykonywanie połączeń telefonicznych.

 

Mazda G-Vectoring control

Poprzez zintegrowaną kontrolę pracy silnika, skrzyni biegów, podwozia i nadwozia, ostatecznym zadaniem GVC oraz innych systemów SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS jest wzmocnienie wrażeń Jinba-Ittai, których Mazda stara się dostarczać we wszystkich swoich modelach. Innymi słowy kierowca powinien mieć silne poczucie jedności z samochodem.

Innowacyjność systemu G-Vectoring Control polega na wykorzystaniu sterowania silnikiem do udoskonalenia reakcji podwozia pod kątem poprawy zarówno właściwości jezdnych, jak i komfortu jazdy. To pierwszy system na świecie, który zmienia wartość momentu obrotowego silnika na podstawie ruchów kierownicy, korygując rozkład nacisków pomiędzy przednią i tylną oś samochodu, aby zoptymalizować dociążenie poszczególnych kół. Poprawia to właściwości trakcyjne samochodu, wzmacnia poczucie pewności panowania nad pojazdem oraz zwiększa przyjemność z jazdy. Samochód reaguje w sposób bliższy intencjom kierowcy, co przekłada się na mniejszą potrzebę nawet podświadomych korekt toru jazdy, a co za tym idzie - mniejsze zmęczenie prowadzeniem. GVC podnosi komfort jazdy, łagodząc zmiany sił działających na pojazd i ograniczając kołysanie nadwozia.

Technologia ta pomaga kierowcy niezależnie od poziomu jego umiejętności, w różnych sytuacjach: w czasie jazdy z niską prędkością w mieście i przy dużej prędkości na autostradzie, na krętych drogach, a nawet przy gwałtownych, awaryjnych manewrach. System GVC okazuje się szczególnie skuteczny na nierównych nawierzchniach (np. na nieutwardzonej drodze) lub na śliskim podłożu (mokrym od deszczu lub zaśnieżonym). System znacznie poprawia wówczas właściwości jezdne samochodu. GVC jest także bardzo uniwersalny. Może on być stosowany w każdym pojeździe — o ile jest on wyposażony w silnik SKYACTIV, aby możliwe było precyzyjne sterowanie momentem obrotowym, oraz w podwozie SKYACTIV, zapewniające najdoskonalsze parametry dynamiczne. Jako system oparty na oprogramowaniu GVC nie zwiększa masy pojazdu. Dlatego jego wprowadzeniu nie sprzeciwiali się mający obsesję na tym punkcie inżynierowie Mazdy.

 

Monitoring GPS we FLOCIE

Monitoring GPS we FLOCIE to unikatowy system, który umożliwia pełną kontrolę parametrów monitoringu GPS zestawionych z wydatkami paliwowymi na stacjach paliw ORLEN i BLISKA. Rozwiązanie to pozwala na wygenerowanie oszczędności w kosztach użytkowania i zarządzania flotą samochodową, a także zwiększa bezpieczeństwo transakcji.

Rozwiązanie Monitoring GPS przygotowane przez PKN ORLEN we współpracy z IMPEL SECURITY POLSKA, jest skierowane zarówno do flot samochodów ciężarowych, jak i osobowych. 

Elementem wyróżniającym system Monitoring GPS jest zebranie w jednym miejscu danych umożliwiających bieżącą weryfikację i porównanie ilości zatankowanego paliwa, z transakcją dokonaną przy użyciu karty FLOTA. Informacje zapisane na serwerze pochodzą z zamontowanych w pojazdach nadajników GPS, które lokalizują pozycję pojazdu i przesyłają najważniejsze dane – lokalizację, ilość paliwa, prędkość lub informację o postojach. Pozostałe informacje ułatwiające weryfikację pochodzą z systemu flotowego PKN ORLEN.

Wprowadzone przez PKN ORLEN rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji. Każde zdarzenie, odbiegające od informacji zakodowanych w systemie, jest bardzo szybko raportowane. W związku z tym, właściciele flot samochodowych, mogą uniknąć jakichkolwiek nadużyć w związku z użytkowaniem służbowych pojazdów i w ten sposób wygenerować oszczędności na paliwie.

 

Peugeot i-Cockpit II generacji

PEUGEOT i-Cockpit® II generacji w Peugeot 3008 został stworzony z myślą o intuicyjnym i naturalnym prowadzeniu auta. Stanowi połączenie starannie dopracowanej ergonomii, kompaktowej kierownicy, wysoko umieszczonego wyświetlacza cyfrowego i multimedialnego ekranu dotykowego. Jego projekt opiera się na doświadczeniach 2,2 miliona użytkowników pierwszej generacji PEUGEOT i-Cockpit® montowanego w modelach PEUGEOT 208, 2008 i 308. Nowy PEUGEOT i-Cockpit® potęguje doznania kierowcy i wprowadza go wraz z pasażerami w nowy, ekscytujący i wzbudzający emocje wymiar podróżowania, oddziaływujący równocześnie na niemal wszystkie zmysły.

 

Platforma Ecologic

Platforma Ecologic to zupełnie nowa kategoria produktu adresowana do firm posiadających floty pojazdów, łącząca wszystkie najlepsze cechy standardowego systemu telematycznego z innowacyjnym systemem coachingu kierowców angażującym do bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Wirtualny instruktor w postaci aplikacji mobilnej codziennie pomaga kierowcom eliminować błędy i złe nawyki prowadząc do znacznego spadku szkodowości.

Dzięki w pełni spersonalizowanej komunikacji, zastosowaniu zasad grywalizacji oraz wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów oceny techniki jazdy, Ecologic pracuje z każdym z kierowców indywidualnie przez 7 dni w tygodniu.
Pozwala to osiągać niespotykane dotąd rezultaty - spadek liczby szkód komunikacyjnych o ponad 35%, redukcja zużycia paliwa średnio o ponad 15% oraz znaczny wzrost zaangażowania i zadowolenia pracowników.
Wszystko bez konieczności angażowania w proces firmy i Fleet Managera.

“Projektując system zależało nam by skupić się przede wszystkim na współpracy z kierowcą, bo przecież to on spędza codziennie nawet kilka godzin za kółkiem. Chcąc osiągnąć efekty w postaci redukcji szkodowości i zużycia paliwa należy uświadamiać kierowcę i zachęcać go w sposób pozytywny do korekty stylu jazdy. Do tego nie wystarczy monitorowanie jego zachowań i raportowanie czy tworzenie rankingów. Skupiliśmy się więc na odpowiedniej komunikacji z kierowcą, zachęcaniu metodą małych kroków do eliminowania poszczególnych błędnych nawyków i nagradzania za robienie postępów. Kierowca powinien traktować system jak swojego przyjaciela a nie zło konieczne. Patrząc po wynikach wdrożeń, opiniach klientów i kierowców, widzimy, że to klucz do sukcesu.“ - mówi Emil Żak, Prezes Zarządu i współtwórca Ecologic.

Dzięki technologii Big Data Ecologic automatycznie wykrywa anomalie i alarmuje jeśli z flotą dzieje się coś niepokojącego, pozwalając Fleet Managerowi oszczędzić czas poświęcany na analizę danych.

Badania przeprowadzone wśród firm korzystających z Ecologic wykazują, że ponad 90% kierowców ma pozytywne skojarzenia z systemem a aplikacja Ecologic jest najczęściej używanym przez nich firmowym narzędziem.

System AUTOMONITORING

System AUTOMONITORING został zaprojektowany przez Firmę CMA Monitoring. To wiodący na rynku system GPS optymalizujący procesy biznesowe i dający pełną kontrolę nad flotą pojazdów. System Automonitoring daje możliwość monitorowania pojazdów w czasie rzeczywistym, wspomaga planowanie, obniża koszty operacyjne, zwiększa efektywność pracy, a także pomaga wyeliminować nadużycia. System Automonitoring dedykowany jest różnym grupom pojazdów, bez względu na wielkość floty czy branże.

 Automonitoring ułatwia zarządzanie pojazdami i monitoruje pracę kierowców przez 24h/dobę, na  bieżąco informuje o lokalizacji pojazdu, trasie, postojach, weryfikuje styl jazdy. Kierowcy po instalacji tego systemu jeżdżą efektywniej. Monitoring GPS firmy CMA Monitoring pozwala na redukcję kosztów paliwa i eksploatacji floty. Automonitoring rejestruje poziom paliwa w zestawieniu z przebytą trasą. Pozwala to precyzyjnie określić zużycie paliwa na kolejnych kilometrach. Dodatkowo system przeprowadza analizę zdarzeń tankowania, co ułatwia weryfikację faktur oraz rozliczenie paliwa na poszczególnych trasach.

Automonitoring to również całodobowe zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą i innymi sytuacjami alarmowymi. Usługa Ochrona 24h umożliwia rozpoczęcie automatycznej procedury alarmowej.

 System Automonitoring służy do kompleksowego zarządzania transportem, to rozbudowane funkcje logistyczne i komunikacyjne. Jest idealnym narzędziem dla dyspozytorów oraz specjalistów odpowiedzialnych za logistykę. Umożliwia obsługę zleceń transportowych, transmisję danych z tachografów cyfrowych, autoryzację i identyfikację kierowców, przekroczenia granic oraz zaawansowany monitoring ochrony naczep i przestrzeni ładunkowej.

 Automonitoring generuje szereg ważnych raportów ułatwiających zarządzanie flotą. Zaletą tego Systemu jest niewątpliwie możliwość wielu konfiguracji i dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. Automonitoring jest istotnym elementem wsparcia w trakcie planowania i realizacji zadań.

 

System monitoringu GPS Navifleet

System monitoringu GPS Navifleet® to rewolucyjne narzędzie do lokalizowania pojazdów na mapach całego świata. Aplikacja internetowa pozwala na zarządzanie flotą w czasie rzeczywistym, analizowanie przebytych tras, kontrolę zużycia paliwa oraz generowanie raportów i statystyk na temat stylu jazdy kierowców.

System monitoringu GPS wykorzystuje lokalizatory montowane w pojazdach, transmisję danych GPRS i aplikację internetową. Aplikacja, będąca centrum dowodzenia,  jest również dostępna w wersji mobilnej na niemal każdy model smartfonów. System jest niezwykle łatwy w obsłudze, a do monitorowania pojazdów wystarczy dostęp do Internetu.

Nasz system jest tworzony przez profesjonalistów i praktyków z branży flotowej od kilku lat. Dzięki temu cała platforma znajduje zastosowanie w monitoringu pojazdów ciężarowych, dostawczych, osobowych oraz maszyn roboczych. System Navifleet® to przede wszystkim:

 • Możliwość śledzenia pojazdów na żywo, wraz z aktualnym stanem parametrów jazdy (poziom paliwa, prędkość, czas pracy, nacisk na pedał gazu, prędkość obrotowa silnika itp.),
 • Pełna historia przejechanych tras wraz ze statystykami i czytelnym podsumowaniem,
 • Dokładny pomiar czasu pracy kierowców według tachografów cyfrowych lub stanu pracy silnika,
 • Precyzyjny odczyt z pompowtrysków mówiący o ilości spalonego paliwa na wybranej trasie,
 • Diagnostyka pojazdu w czasie rzeczywistym: awaryjne komunikaty z deski rozdzielczej, temperatura silnika i oleju, stan centralnego zamka, nacisk na oś i wiele innych,
 • Wyjątkowo łatwe i sprawne prowadzenie księgowości, dzięki automatycznym tworzeniu raportów, rozliczeń delegacji, ewidencji przebiegu pojazdów i wielu innych,
 • Pełne zarządzanie zasobami takimi jak strefy, punkty POI, kierowcy, koszty, powiadomienia o zdarzeniach awaryjnych i przypomnienia serwisowe,
 • Dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym, 24/7!

Dzięki systemowi Navifleet® jesteś zawsze na bieżąco i masz pełną kontrolę nad swoją flotą. Co więcej, podnosisz efektywność swoich pracowników, zmniejszasz koszty eksploatacyjne oraz obniżasz wypadkowość i naruszenia. 

 

Wybierz faworytów i oddaj swój głos na fleet-awards.pl!

 

 

 

ZNAJDŹ NAS: