POZNAJ BLIŻEJ NOMINOWANYCH - PLEBISCYT FLEET AWARDS POLSKA 2017 - ROZWIĄZANIA MOBILNE

Plebiscyt Fleet Awards Polska to najbardziej opiniotwórczy projekt, którego celem jest wyłonienie liderów polskiej branży flotowej w kategoriach pojazdów, produktów i usług flotowych. Najlepsi wskazywani są głosami fleet managerów, dziennikarzy motoryzacyjnych oraz na bazie arytmetycznych zmiennych rynkowych. Poznaj bliżej nominowanych!

2017-05-12 00:00:00

Plebiscyt Fleet Awards Polska to najbardziej opiniotwórczy projekt, którego celem jest wyłonienie liderów polskiej branży flotowej w kategoriach pojazdów, produktów i usług flotowych. Najlepsi wskazywani są głosami fleet managerów, dziennikarzy motoryzacyjnych oraz na bazie arytmetycznych zmiennych rynkowych. Poznaj bliżej nominowanych!

Plebiscyt Fleet Awards Polska podzielony jest na dwie integralne części: głosowanie internetowe (które trwa od początku kwietnia do 17 maja) oraz Wielki Test Flotowy (empiryczna ocena nominowanych pojazdów przez grono blisko 300 jurorów). W internetowej części Plebiscytu głosy na swoich faworytów oddają dziennikarze oraz decydenci branży flotowej zakładając specjalne konta na portalu fleet-awards.pl oraz przechodząc pomyślnie weryfikację umożliwiającą oddanie głosu jedynie osobom zawodowo związanym z fleet managementem. Ten etap jest rozstrzygający dla nominowanych produktów i usług oferowanych na polskim rynku flotowym.

Nominowane samochody poddawane są w drugiej części Plebiscytu rygorystycznej, empirycznej i bezwzględnej ocenie w ramach Wielkiego Testu Flotowego, który odbędzie się 10 maja w Twierdzy Modlin. Tego dnia, w jednym miejscu, w jednym czasie kilkuset zarządców flot wciela się w rolę cenzorów i weryfikuje właściwości poszczególnych modeli wystawiając im ocenę. Ocena z Wielkiego Testu Flotowego jest składową finalnej noty. Trzecim składnikiem oceny samochodów flotowych jest ich wartość rezydualna, którą opracowują i przygotowują eksperci z firmy Info-Ekspert, która jest Partnerem Merytorycznym Plebiscytu Fleet Awards Polska.

Zachęcamy do oddania głosu poprzez portal fleet-awards.pl oraz rejestracji do grona jurorów Wielkiego Testu Flotowego!

 

ROZWIĄZANIA MOBILNE

 

AlphaGuide - Alphabet

 

Aplikacja AlphaGuide to rozwiązanie dla każdego, kto chce zarządzać swoim czasem w prosty i efektywny sposób! Najważniejszą funkcją nowej wersji jest tzw. oś czasu, która dzięki integracji z kalendarzem planuje podróże użytkownika w oparciu o dane na temat ruchu i przypomina kiedy trzeba wyruszyć, aby na czas dotrzeć do miejsca docelowego.

Funkcjonalności AlphaGuide zostały podzielone na kategorie, dzięki którym każdy użytkownik intuicyjnie odnajdzie potrzebne informacje, a także skorzysta z dodatkowych narzędzi, pomagających w nagłych przypadkach. AlphaGuide umożliwia m.in. znalezienie najbliższego warsztatu i wyznaczenie do niego trasy, zgłoszenie szkody, wraz z możliwością załączenia zdjęć oraz kontakt z poziomu aplikacji tzw. click-to-call z numerami alarmowymi, assistance oraz pracownikami Alphabet. Dodatkowo aplikacja także pozwala na dostęp do informacji o kontrakcie z Alphabet dla zalogowanych użytkowników.

AlphaGuide jest dostępna bezpłatnie, również dla kierowców nie będących użytkownikami samochodów Alphabet, na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows.

 

ARVAL Service Lease Polska - Narzędzia Arval Smart Experience (ASX)

Z myślą o swoich klientach firma Arval Service Lease Polska stworzyła prosty i szybki dostęp do aplikacji mobilnych oraz narzędzi internetowych.

 1. Arval Mobile+. Aplikacja mobilna dedykowana wszystkim kierowcom Arval, zawierająca historię zdarzeń serwisowych, szkód komunikacyjnych oraz transakcji paliwowych, informacje o mandatach, mapy z lokalizacją preferowanych serwisów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) oraz bezpośredni kontakt do opiekuna floty.
 2. Arval Connect. Narzędzie internetowe dedykowana opiekunom flot samochodów, zawierające raporty i dane dotyczącej całej floty klienta (Arval Fleet View).
 3. Arval Analytics. Narzędzie internetowe umożliwiające dostęp do skonsolidowanych raportów dotyczących floty Klienta na poziomie międzynarodowym.

 

BP FleetExpert

Aplikacja BP FleetExpert jest kompletnym narzędziem do zarządzania flotą - zapewnia pełną kontrolę i może znaleźć zastosowanie w każdego rodzaju firmie

Gromadzi dane  ze wszystkich kont w jednym miejscu, łącząc wydatki na paliwo z kosztami doraźnych napraw, leasingu, ubezpieczenia, emisji CO2, opłat drogowych oraz wszelkich innych. Dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób można kontrolować wydatki i generować dowolne raporty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Oprogramowanie BP FleetExpert jest w pełni elastyczne, umożliwia eksportowanie oraz importowanie danych, a także współpracę z innymi systemami. Dostępny pakiet standardowych raportów oraz zestawień może zostać dowolnie rozszerzony w zależności od zapotrzebowania firmy. Bezpłatne zmiany i aktualizacje w aplikacji odbywają się w trybie online.

Dzięki współpracy z najbardziej wymagającymi firmami, poznawaniu ich potrzeb i analizowaniu problemów aplikacja może poradzić sobie z każdym wyzwaniem – niezależnie od tego, czy jego użytkownik zarządza flotą samochodów ciężarowych i autobusów, czy też samochodów osobowych i dostawczych.

Lista korzyści

1. Pełna kontrola floty

 • Pełny widok na całą flotę: Jeśli posiadasz dostęp do kilku różnych kont, BP FleetExpert pozwoli Ci na połączenie danych z wszystkich kont w jednym miejscu, dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób będziesz miał podgląd na cała flotę oraz wszystkie istotne szczegóły.
 • Pełny wgląd w całkowite koszty związane z utrzymaniem floty: BP FleetExpert gromadzi wszelkie koszty w jednym miejscu, łącząc wydatki na paliwo z kosztami doraźnych napraw, leasingu, ubezpieczenia, opłat drogowych oraz pozostałych.
 • Dopasowany do każdego rodzaju floty: Niezależnie od tego czy posiadasz flotę pojazdów ciężarowych i autobusów, czy też tabor samochodów osobowych i dostawczych, BP FleetExpert umożliwi Ci znalezienie funkcjonalności, która jest dla Ciebie ważna. Oprogramowanie daje możliwość gromadzenia informacji oraz tworzenia raportów, które odpowiadają obu rodzajom flot. Jeśli jakiś blok informacji nie jest dla Ciebie istotny, można go wyłączyć.

 

Platforma Ecologic

Platforma Ecologic to zupełnie nowa kategoria produktu adresowana do firm posiadających floty pojazdów, łącząca wszystkie najlepsze cechy standardowego systemu telematycznego z innowacyjnym systemem coachingu kierowców angażującym do bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Wirtualny instruktor w postaci aplikacji mobilnej codziennie pomaga kierowcom eliminować błędy i złe nawyki prowadząc do znacznego spadku szkodowości.

Dzięki w pełni spersonalizowanej komunikacji, zastosowaniu zasad grywalizacji oraz wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów oceny techniki jazdy, Ecologic pracuje z każdym z kierowców indywidualnie przez 7 dni w tygodniu.
Pozwala to osiągać niespotykane dotąd rezultaty - spadek liczby szkód komunikacyjnych o ponad 35%, redukcja zużycia paliwa średnio o ponad 15% oraz znaczny wzrost zaangażowania i zadowolenia pracowników.
Wszystko bez konieczności angażowania w proces firmy i Fleet Managera.

“Projektując system zależało nam by skupić się przede wszystkim na współpracy z kierowcą, bo przecież to on spędza codziennie nawet kilka godzin za kółkiem. Chcąc osiągnąć efekty w postaci redukcji szkodowości i zużycia paliwa należy uświadamiać kierowcę i zachęcać go w sposób pozytywny do korekty stylu jazdy. Do tego nie wystarczy monitorowanie jego zachowań i raportowanie czy tworzenie rankingów. Skupiliśmy się więc na odpowiedniej komunikacji z kierowcą, zachęcaniu metodą małych kroków do eliminowania poszczególnych błędnych nawyków i nagradzania za robienie postępów. Kierowca powinien traktować system jak swojego przyjaciela a nie zło konieczne. Patrząc po wynikach wdrożeń, opiniach klientów i kierowców, widzimy, że to klucz do sukcesu.“ - mówi Emil Żak, Prezes Zarządu i współtwórca Ecologic.

Dzięki technologii Big Data Ecologic automatycznie wykrywa anomalie i alarmuje jeśli z flotą dzieje się coś niepokojącego, pozwalając Fleet Managerowi oszczędzić czas poświęcany na analizę danych.

Badania przeprowadzone wśród firm korzystających z Ecologic wykazują, że ponad 90% kierowców ma pozytywne skojarzenia z systemem a aplikacja Ecologic jest najczęściej używanym przez nich firmowym narzędziem.

 

System monitoringu GPS Navifleet

System monitoringu GPS Navifleet® to rewolucyjne narzędzie do lokalizowania pojazdów na mapach całego świata. Aplikacja internetowa pozwala na zarządzanie flotą w czasie rzeczywistym, analizowanie przebytych tras, kontrolę zużycia paliwa oraz generowanie raportów i statystyk na temat stylu jazdy kierowców.

System monitoringu GPS wykorzystuje lokalizatory montowane w pojazdach, transmisję danych GPRS i aplikację internetową. Aplikacja, będąca centrum dowodzenia,  jest również dostępna w wersji mobilnej na niemal każdy model smartfonów. System jest niezwykle łatwy w obsłudze, a do monitorowania pojazdów wystarczy dostęp do Internetu.

Nasz system jest tworzony przez profesjonalistów i praktyków z branży flotowej od kilku lat. Dzięki temu cała platforma znajduje zastosowanie w monitoringu pojazdów ciężarowych, dostawczych, osobowych oraz maszyn roboczych. System Navifleet® to przede wszystkim:

 • Możliwość śledzenia pojazdów na żywo, wraz z aktualnym stanem parametrów jazdy (poziom paliwa, prędkość, czas pracy, nacisk na pedał gazu, prędkość obrotowa silnika itp.),
 • Pełna historia przejechanych tras wraz ze statystykami i czytelnym podsumowaniem,
 • Dokładny pomiar czasu pracy kierowców według tachografów cyfrowych lub stanu pracy silnika,
 • Precyzyjny odczyt z pompowtrysków mówiący o ilości spalonego paliwa na wybranej trasie,
 • Diagnostyka pojazdu w czasie rzeczywistym: awaryjne komunikaty z deski rozdzielczej, temperatura silnika i oleju, stan centralnego zamka, nacisk na oś i wiele innych,
 • Wyjątkowo łatwe i sprawne prowadzenie księgowości, dzięki automatycznym tworzeniu raportów, rozliczeń delegacji, ewidencji przebiegu pojazdów i wielu innych,
 • Pełne zarządzanie zasobami takimi jak strefy, punkty POI, kierowcy, koszty, powiadomienia o zdarzeniach awaryjnych i przypomnienia serwisowe,
 • Dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym, 24/7!

Dzięki systemowi Navifleet® jesteś zawsze na bieżąco i masz pełną kontrolę nad swoją flotą. Co więcej, podnosisz efektywność swoich pracowników, zmniejszasz koszty eksploatacyjne oraz obniżasz wypadkowość i naruszenia. 

 

Wybierz faworytów i oddaj swój głos na fleet-awards.pl!

 

 

ZNAJDŹ NAS: