Grupa BMW, Intel i Mobileye ogłaszają, że firma Delphi została partnerem ds. rozwoju oraz integratorem systemu platformy autonomicznej jazdy.

W ramach nawiązanej współpracy Grupa BMW, Intel i Mobileye zamierzają zintegrować technologię zautomatyzowanej jazdy na poziomie od 3 do 5 dla różnych przedsiębiorstw OEM w branży motoryzacyjnej oraz doprowadzić do jej produkcji na skalę przemysłową.+++ Delphi wykorzysta swoją wiedzę w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy i integracji systemów, aby wesprzeć wspólne prace nad rozwojem i wdrożeniem technologii zautomatyzowanej jazdy.

2017-05-27 00:00:00

Grupa BMW oraz firmy Intel i Mobileye ogłaszają, że mają zamiar zaangażować firmę Delphi jako partnera ds. rozwoju i integratora systemu najnowocześniejszej platformy autonomicznej jazdy. Czworo partnerów pragnie wspólnie wdrożyć model współpracy, który pozwoli na dostarczenie i rozszerzenie opracowanego rozwiązania na branżę motoryzacyjną OEM, a potencjalnie również inne branże.

Firma Delphi już przekazała Grupie BMW prototyp platformy obliczeniowej, a obecnie współpracuje z firmami Intel i Mobileye nad percepcją, integracją czujników oraz wysokowydajnymi systemami obliczeniowymi dla zautomatyzowanej jazdy.

W lipcu 2016 r. Grupa BMW, Intel i Mobileye ogłosiły, że łączą siły, aby sprawić, by autonomiczna jazda stała się rzeczywistością. Ich celem jest rozpoczęcie seryjnej produkcji rozwiązań w zakresie wysoko i w pełni zautomatyzowanej jazdy do 2021 roku. Od tamtego czasu Partnerzy opracowali skalowalną architekturę, która może być adaptowana przez innych producentów i konstruktorów w celu tworzenia najnowocześniejszych produktów i zróżnicowanych marek.

Integratorzy systemów, tacy jak Delphi, są kluczowi dla strategii wprowadzenia wspólnego rozwiązania na rynek, która zakłada szybkie dotarcie do licznych przedsiębiorstw OEM w branży motoryzacyjnej. Podstawowym zadaniem Delphi będzie integracja rozwiązania dostarczonego przez Grupę BMW, Intel i Mobileye z architekturą pojazdów OEM. Dodatkowo Delphi może dostarczać niezbędne elementy sprzętu komputerowego, na przykład czujniki, a także podejmować konkretne działania na rzecz personalizacji i zróżnicowania.

Współpraca pomiędzy Delphi a Partnerami nie odbywa się na zasadzie wyłączności. Aktualnie Partnerzy pracują nad zaangażowaniem dodatkowych partnerów ds. integracji i rozwoju, aby wspierać przyszłe potrzeby klientów OEM.

Wypowiedzi członków wyższej kadry kierowniczej

„Od samego początku rozwijaliśmy naszą współpracę na rzecz tworzenia tej technologii przyszłości, korzystając z platformy, która ma charakter niewyłączny. Poprzez zaangażowanie Delphi wyraźnie pogłębiamy rozwój zautomatyzowanej jazdy i robimy krok w przyszłość, w kierunku rozpowszechniania tej technologii w branży” – stwierdził Klaus Fröhlich, Członek Zarządu BMW AG ds. rozwoju.

„Partnerstwo pomiędzy firmami BMW, Intel i Mobileye w dalszym ciągu rewolucjonizuje branżę samochodową” – powiedział Brian Krzanich, CEO firmy Intel. „W niecały rok wspólne zespoły poczyniły ważne postępy na rzecz stworzenia skalowalnej platformy dla autonomicznej jazdy, a obecnie są na dobrej drodze, aby w drugiej połowie tego roku dostarczyć 40 samochodów pilotażowych. Zaangażowanie Delphi jako partnera ds. integracji pomoże przyspieszyć wprowadzenie autonomicznych samochodów różnych producentów na ulicę, a także sprawić, że oferta dla klientów będzie bardziej zróżnicowana”.

„Szeroko zakrojona współpraca oraz zaangażowanie różnych producentów pojazdów i dostawców to najlepszy sposób, aby opracować bezpieczne i oszczędne rozwiązanie w zakresie autonomicznej jazdy, które będzie miało szansę szybko wejść na rynek” – stwierdził profesor Amnon Shashua, Współzałożyciel Mobileye, Prezes i Dyrektor ds. technicznych. „Specjalistyczna wiedza Delphi w tej dziedzinie, a także wieloletnie doświadczenie w integracji skomplikowanych systemów sprawiają, że zaangażowanie tej firmy do współpracy to właściwy wybór”.

„To doskonała okazja dla Delphi, aby wykorzystać wiedzę techniczną i doświadczenie w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy i architektury elektrycznej do pomocy przy opracowaniu i wdrożeniu rozwiązania na odpowiednią skalę. Bliska współpraca z każdym z trzech partnerów stanowi mocne podstawy do osiągnięcia sukcesu” – powiedział Kevin Clark, Prezes i CEO firmy Delphi.

ZNAJDŹ NAS: