Rozwiązania telematyczne podczas Wielkiego Testu Flotowego 2017

Podwarszawska Twierdza Modlin na jeden dzień zamieniła się w centrum zainteresowania branży flotowej - ponad 300 fleet managerów przetestowało kilkadziesiąt modeli samochodów pod kątem ich użyteczności w firmowych car parkach.

2017-05-29 00:00:00

Wielki Test Flotowy to największa impreza plenerowa pozwalająca na sprawdzenie możliwości drogowych najnowszych aut oraz zapoznanie się z obecnymi trendami motoryzacyjnymi. Dostawca usług telematycznych – firma Geotik, jako Partner Technologiczny tego wydarzenia, przygotował dedykowany system rezerwacji i monitoringu pojazdów, prezentując uczestnikom możliwości rozwiązań telematycznych przy zarządzaniu flotą samochodową.

Jurorzy podczas Wielkiego Testu Flotowego mogli przetestować blisko 30 aut premium, wyjeżdżając poza teren wydarzenia, aby sprawdzić realnie na mieście jak dany samochód się sprawdza. Jako integrator rozwiązań telematycznych, Geotik, przygotował dedykowany system rezerwacji i monitoringu pojazdów, dzięki któremu uczestnicy z odpowiednim wyprzedzeniem mogli zarezerwować auto, a podczas samego wydarzenia na bieżąco mieć podgląd pozycji pojazdów.

Profesjonalna telematyka daje bowiem szereg możliwości dopasowanych do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Geotik ma w swojej ofercie kilka produktów będących gotowymi rozwiązaniami dla firm o różnym profilu działalności. Przykładowo aplikacja Brumgo jest idealnym rozwiązaniem monitoringu GPS dla mikro i małych przedsiębiorstw, dzięki któremu firma zyskuje poprawę wydajności pojazdów, mając dostęp do informacji o pozycji i prędkości aut. GPS Guardian natomiast jest nieco bardziej rozbudowanym rozwiązaniem, który pozwala nie tylko na monitoring GPS, ale i może wygenerować znaczne oszczędności na ubezpieczeniu.  Najbardziej rozbudowanym narzędziem jest TiMS, dzięki któremu można zoptymalizować wykorzystanie nawet największej floty samochodowej. Automatyczne rozliczenie 100% VAT, scoring telematyczny, czy analiza wykorzystania parku maszyn to tylko nieliczne z funkcjonalności tego oprogramowania.

Uczestnicy Wielkiego Testu Flotowego mieli okazję zapoznać się z tymi rozwiązaniami, a także sprawdzić w praktyce przygotowany system na potrzeby Wielkiego Testu Flotowego.  Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień na największej imprezie branżowej. Flotowy networking był wyjątkowo wartościowy i inspirujący. Bez wątpienia, decyzja o objęciu Patronatem Technologicznym Wielkiego Testu Flotowego kolejny rok z rzędu okazała się strzałem w dziesiątkę.

ZNAJDŹ NAS: