Opel Grandland X debiutuje w polskich salonach

Kilka tygodni po światowej premierze na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) we Frankfurcie, w Polsce debiutuje Grandland X. Ten nowy model jest największym członkiem rodziny X, czyli gamy SUV-ów i crossoverów Opla. Dołącza on do Mokki X oraz niedawno debiutującego na polskim rynku miejskiego crossovera – Crosslanda X.

2017-10-11 10:35:21

Grandland X to elegancki i przestronny kompaktowy SUV. Mierzący 4,48 metra długości model posiada takie zalety jak nieodparty urok terenowej sylwetki, wysoka pozycja za kierownicą, dobra widoczność we wszystkich kierunkach, łatwe wsiadanie i wysiadanie oraz dużo miejsca na bagaż. 

Grandland X może być doskonale wyposażony w nowoczesne systemy wspomagające kierowcę - takie jak alarm przedkolizyjny z funkcjami automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, zaawansowany asystent parkowania czy system kamer 360°. Poziom bezpieczeństwa w tym modelu podnoszą również takie systemy, jak adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania samochodu, utrzymujący wybraną prędkość i odległość od pojazdu poprzedzającego, a także w razie potrzeby zwiększający lub zmniejszający prędkość Grandlanda X. Na uwagę zasługuje również kolejna nowość wspomagająca prowadzenie pojazdu, czyli opcjonalny system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy.

Grandland X oferuje dynamikę zgodną z tym, co sugeruje jego wygląd, a przede wszystkim zapewnia przyjemność z bezpiecznej jazdy przez cały rok, niezależnie od nawierzchni. Jest to zasługą między innymi opcjonalnego elektronicznego systemu IntelliGrip, który gwarantuje maksymalną przyczepność w różnych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru pięć trybów jazdy. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne.

Grandland X oferuje wysoki komfort między innymi dzięki opcjonalnym ergonomicznym przednim fotelom z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) oraz znakomitej łączności zapewnianej przez osobistego opiekuna kierowcy – system Opel OnStar i systemy multimedialne IntelliLink z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto.

CZYTAJ TAKŻE: Kawa z mlekiem z dodatkiem papryczki chili – Opel Mokka X

 

ZNAJDŹ NAS: