Jubileuszowa X Gala Nagród PZWLP przed nami

16 listopada na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się Jubileuszowa X Gala Nagród PZWLP. W trakcie wydarzenia Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów już po raz dziesiąty przyzna prestiżowe na rynku flotowym Nagrody PZWLP.

2017-11-14 14:01:57

Podczas jubileuszowej Gali, poza tradycyjnymi wyróżnieniami w czterech kategoriach tzn. dla najlepszych serwisów mechanicznych i blacharsko-lakierniczych oraz firm użytkujących najbezpieczniejsze i najbardziej ekologiczne floty, po raz pierwszy wręczona zostanie również Nagroda PZWLP dla dealera samochodów najbardziej przyjaznego branży flotowej.

Laureaci Nagród PZWLP, uznawanych za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce, są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Laureat Nagrody Eko Flota jest wyłaniany przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W tym roku po raz pierwszy, także w przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury weszli poza przedstawicielami PZWLP, również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Zeszłorocznymi laureatami Nagród PZWLP zostały firmy: Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. (Bezpieczna Flota), Kompania Piwowarska SA (Eko Flota), Auto Special Sp. z o.o., Oddział Sobiesław Zasada Warszawa (Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych) oraz Auto – Blak, oddział przy ul. Włościańskiej 35 w Warszawie (Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych).

Wraz z tegoroczną edycją konkursu, do Nagród PZWLP zgłoszono do tej pory już blisko 800 nominacji. 

– W momencie, gdy w 2008 roku zdecydowaliśmy się na przyznawanie Nagród PZWLP, przyświecała nam idea, żeby nasze nagrody były nie tylko kolejnymi wyróżnieniami na rynku, ale żeby spełniały również rolę o wiele ważniejszą, tj. miały realny wpływ na stymulowanie jakości i rzetelności usług świadczonych w branży flotowej oraz na wzrost bezpieczeństwa i przyjazności dla środowiska flot samochodów użytkowanych w Polsce – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes PZWLP, Prezes LeasePlan Polska.

– W tym roku wręczymy Nagrody PZWLP już po raz dziesiąty. Z każdą kolejną edycją konkursu obserwujemy, że poziom nominowanych do naszych wyróżnień firm w poszczególnych kategoriach wciąż rośnie, a same Nagrody PZWLP stają się coraz bardziej prestiżowym i pożądanym wyróżnieniem w branży flotowej w kraju. Wierzymy, że cel, który postawiliśmy sobie 9 lat temu, udało się w dużej mierze osiągnąć. Jednocześnie, każdego roku dokładamy starań, żeby kryteria przyznawania naszych wyróżnień były aktualizowane i dostosowywane do aktualnej sytuacji w branży oraz do postępu technologicznego, co pozwala na wyłonienie laureatów w sposób maksymalnie obiektywny i rzetelny. Aktualizacja kryteriów nagród jest co roku przeprowadzana przez zespół doświadczonych ekspertów PZWLP, a także innych organizacji. Od przyszłego roku zamierzamy do pracy nad nimi włączyć również dotychczasowych wielokrotnych laureatów naszych wyróżnień, jako wybitnych ekspertów w swojej branży, którzy wejdą w skład specjalnie powołanej do tego celu Rady Konsultacyjnej Kryteriów Nagród PZWLP.

Począwszy od konkursu Nagród PZWLP w 2017 roku, organizacja wprowadziła do kryteriów przyznawania swoich wyróżnień dla najlepszych serwisów oraz dealerów samochodów najbardziej przyjaznych branży flotowej zasadę, która mówi o tym, że jeśli firma zdobędzie w okresie ostatnich 5 lat Nagrodę PZWLP w tej samej kategorii trzy lub więcej razy, nie będzie mogła wziąć udziału w konkursie nagród w tej kategorii przez okres kolejnych 3 lat. W przyszłym roku reguła ta zostanie rozszerzona również na Nagrody PZWLP w pozostałych kategoriach. Wielokrotnym laureatom, których zasada ta będzie dotyczyć, jako wybitnym ekspertom w swojej branży, zaoferowana zostanie możliwość włączenia się w prace Rady Konsultacyjnej Kryteriów Nagród PZWLP.   

Ze względu na jubileuszowy charakter Gali Nagród PZWLP, wydarzenie zostanie zorganizowane w scenerii Galerii Stadionu PGE Narodowy w Warszawie.

Wezmą w nim udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, firm ubezpieczeniowych czy izb handlowych w Polsce. Ponadto, wśród gości Jubileuszowej X Gali Nagród PZWLP znajdą się także reprezentanci organizacji branżowych rynku paliwowego, motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych.

W tegorocznej Gali będą uczestniczyć także reprezentanci władz Wydziału Transportu Politechniki  Warszawskiej, na którym w październiku bieżącego roku uruchomione zostały pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe podyplomowe studia z zakresu finansowania i zarządzania flotami „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością”, współtworzone przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych.   

Sponsorem Generalnym Jubileuszowej X Gali Nagród PZWLP jest firma Starter24, a tytuł Głównego Sponsora Automotive objęła firma Inter Cars. Sponsorami wydarzenia zostały natomiast firmy: Volvo Car Poland, Skoda Polska, Opel Polska, FCA Poland S.A. oraz
MINI.

ZNAJDŹ NAS: