SEAT Arona - zapowiada się przełomowy model?

Kolejna premiera i jazdy za nami! SEAT Arona to pierwszy w historii SEAT-a crossover. Zapowiada się model przełomowy, który ma szansę napędzić sprzedaż hiszpańskiej marki. Dlaczego? Kierowcy czekali na taki właśnie samochód.

2017-11-30 10:46:54

Z zewnątrz odważna i niebanalna, przyciągająca wzrok stylistka. W środku zaś wszystko poukładane. Dokładnie tak, jak we wszystkich modelach Grupy Volkswagena. Dorzućmy jeszcze do tego bagażnik o pojemności 400 l i mamy sprytne auto do miasta.

Wnętrze zapewni wygodną podroż czterem osobom. Z tyłu przeszkadzać może podwyższony tunel – choć żadna z oferowanych na rynku wersji tego modelu nie ma w swoim wyposażeniu napędu na wszystkie koła.

Co przemawia na TAK, poza intrygującą stylistyką? Nowoczesne wyposażenie. SEAT Arona jest dostępny z kompletnym oświetleniem LED. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku. 19-cm prześwit pozwoli nie bać się zrujnowanych dróg, wysokich krawężników i dziur w jezdni.

Ponieważ to przede wszystkim kwestia stylu, mamy liczne możliwości personalizacji, deska rozdzielcza może być ozdobiona lakierowanym na biało lub szaro pasem. Do wyboru są także dwie wersje dwukolorowego dachu: szara i czarna.

Każdy egzemplarz w standardzie ma dachowe relingi. Choć podstawowy silnik ma zaledwie 3 cylindry, 1 litr pojemności, moc 95 KM i sprzężono go z 5-biegową skrzynią, dobrze daje sobie radę z lekkim nadwoziem Arony. W ofercie są także 115-konne odmiany silnika 1.0 z 6-biegowym manualem lub 7-stopniową skrzynią DSG. Największy silnik to 1.5 TSI o mocy 150 KM z 6-biegową skrzynią manualną. W ofercie nie ma jednostek Diesla.

Cennik zaczyna się od 63 500 zł. Pomimo podwyższonego zawieszenia, prowadzi się prawie tak samo dobrze, jak osobówka.

CZYTAJ TAKŻE: Rekordowe wyniki sprzedażowe SEAT-a w październiku 2017

ZNAJDŹ NAS: