Firma PANEK CarSharing z nową strefą wynajmu

Firma PANEK zmienia strefę wynajmów dla Warszawy i dodaje kilka okolicznych miast (Pruszków, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Piaseczno i Rembertów). W ten sposób oferta firmy staje się jeszcze szersza i bardziej kompleksowa.

2017-12-08 10:59:50

Specjaliści firmy PANEK odwiedzili wiele europejskich miast i testowali tamtejsze car sharingi, szukali zależności, badali rozmieszczenie samochodów i strefy wynajmów. W jednym z miast, które układem przypomina Warszawę, zamieszkałym przez 2 mln mieszkańców, strefa, w której można wypożyczyć i zdać car sharingowy samochód liczyła 100 km kw., to prawie 2 razy mniej w porównaniu do poprzedniej strefy wynajmów PANEK CarSharing. Znajdowało się w niej 500 samochodów, co dawało gęstość ok. 7 samochodów/km kw. – Z tego rozwiązania korzystało bardzo wiele osób, bo do samochodów mieli blisko – podaje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

Oznaczając tzw. „stref ciepła”, czyli miejsca gdzie wynajmów i zwrotów samochodów PANEK CarSharing było najwięcej przygotowana została specjalna mapa, na podstawie której wytyczono nową strefę. Odjęte zostały obszary parków, gdzie samochodów pozostawić się nie da, zabudowa willowa, gdzie większość osób ma własne samochody, dodano kilka stref, których dotąd nie było. Dzięki temu klienci zyskali większe zagęszczenie samochodów, a co za tym idzie większą dostępność usługi.

Nowa strefa PANEK pojawi się automatycznie w aplikacji PANEK CS. Nie ma konieczności ponownej instalacji, ani aktualizacji programu. Pobrane ze sklepu GooglePlay i i App Store nowe aplikacje będą już zaktualizowane o nową mapę.

Ze zmian ucieszą się na pewno mieszkańcy Pruszkowa, Legionowa, Grodziska Mazowieckiego, Jabłonnej, Piaseczna i Rembertowa, gdzie w okolicach głównych szlaków komunikacyjnych pojawiła się bezpłatna strefa zwrotów i wypożyczeń PANEK CarSharing.

Samochody dalej będzie można wypożyczać i zdawać bezpłatnie na terenie parkingów lotniska Okęcie i Modlin.

Klienci dużo częściej usłyszą komunikat „wjechałeś do strefy PANEK” i „wyjechałeś ze strefy PANEK”, który generowany jest automatycznie przez samochód. Dzięki temu nawet bez patrzenia na mapę będą mieli pewność, gdzie można samochód zostawić bezpłatnie.

Dla osób, które będą chciały zatrzymać się poza strefą, dalej jest to możliwe w ramach tej samej opłaty (STOP-OVER), która wynosi 0,10 zł za każdą minutę takiego postoju. Zakończenie wynajmu poza strefą PANEK jest, jak to było wcześniej, niemożliwe. Dla osób, które potrzebują wyjechać poza strefę lub parkować poza nią dłużej, uruchomiona została możliwość wynajmu dobowego. Włącza się on automatycznie po 4 h od rozpoczęcia najmu. W ramach stałej opłaty czasowej - 120 zł (plus koszt przejechanych kilometrów), klient może użytkować samochód przez 24h.

ZNAJDŹ NAS: