Kolejne prestiżowe nagrody dla elektrycznego Nissana LEAF

W ostatnich latach samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Potwierdzeniem tego trendu są kolejne wyróżnienia dla Nissan LEAF, który otrzymał tytuły Samochodu Roku w kategorii „Miejski wojownik” w plebiscycie Wirtualnej Polski oraz „Ekoauta”, przyznanego przez motoryzacyjną redakcję Rzeczpospolitej. Z kolei Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych wyróżniło Nissana za innowacyjne podejście do promocji elektromobilności.

2019-04-05 11:09:25

Wirtualna Polska po raz drugi wybierała najlepsze samochody na rynku. Zwycięzcą w kategorii „Miejski wojownik” został elektryczny Nissan LEAF.

Motoryzacyjna redakcja Wirtualnej Polski szukała w tej kategorii samochodu czującego się w zatłoczonych miastach jak ryba w wodzie. Zwycięzca musiał jak najlepiej odpowiadać na wszystkie oczekiwania, które współcześnie stawia się pojazdowi do codziennej jazdy. Najlepszym wyborem okazał się właśnie Nissan LEAF. Jak podkreśla jury, elektryczny samochód japońskiej marki posiada napęd, który jest nie tylko przyjazny środowisku, ale jednocześnie nie wymaga wyrzeczeń – bardzo sprawnie rozpędza auto, zapewnia więcej niż wystarczający zasięg oraz wysoki komfort podróżowania dzięki niskiemu poziomowi hałasu.

W uzasadnieniu czytamy także, że „LEAF jest nie tylko oszczędny i wygodny, ale stanowi także przepustkę do znacznie szybszej, codziennej komunikacji, co jest możliwe m.in. dzięki przywilejowi korzystania przez samochody zeroemisyjne z buspasów w miastach”.

Nissan LEAF został także doceniony za oferowane rozwiązania, które bardzo ułatwiają jazdę kierowcom. System e-Pedal umożliwia ruszanie, przyspieszanie, zmniejszanie prędkości lub pełne zatrzymywanie przy użyciu jedynie pedału przyspieszania. Z kolei technologia ProPILOT wspiera kierowcę podczas jazdy po autostradzie poprzez automatyczne utrzymywanie prędkości i odległości do samochodu poprzedzającego oraz utrzymywanie pojazdu pośrodku pasa ruchu. 

Nissan LEAF z tytułem „Ekoauta”

Podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show Nissan LEAF została uhonorowany zaszczytnym tytułem „Ekoauta”. Nagroda została przyznana przez redakcję motoryzacyjną portalu dziennika „Rzeczpospolita” – moto.rp.pl – na poświęconym elektromobilności kongresie Move Mobility & Vehicles. Jurorzy docenili starania i wyniki firmy uzasadniając, że „Nissan opanował e-segment aut w kraju”. Nagrody „Rzeczpospolita Moto Awards” zostały przyznane po raz pierwszy w historii.

– Nissan LEAF realizuje wizję firmy dotyczącą inteligentnego, w pełni zintegrowanego doświadczenia z użytkowania samochodu elektrycznego. Jest chwalony nie tylko za technologie, ale i za łatwość obsługi, bowiem jego akumulator można ładować ze zwykłego domowego gniazdka, z ładowarki naściennej, a także w coraz liczniejszych w Polsce punktach szybkiego ładowania. Jesteśmy przekonani, że pozycja modelu LEAF jako lidera rynku samochodów elektrycznych w przyszłości będzie się jeszcze umacniać. Cieszy nas fakt, że samochód zbiera pozytywne oceny wśród kierowców, a także wśród motoryzacyjnych ekspertów, takich jak członkowie jury konkursów Wirtualnej Polski i Rzeczpospolitej – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Innowacyjne podejście do promocji

Starania firmy w zakresie promocji czystej motoryzacji zostały docenione przez Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych. Laureatów wskazali entuzjaści elektromobilności i nowoczesnych technologii, czytelnicy portalu ORPA.PL, którego wydawcą jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz respondenci ogólnopolskiego badania opinii. Wyróżnienia trafiły do przedsiębiorstw, prowadzących najskuteczniejsze kampanie informacyjno-promocyjne, edukacyjne oraz marketingowe, budujące świadomość społeczną w obszarze EV.

Nissan został uhonorowany jako marka, której podejście do promocji elektromobilności w Polsce jest oryginalne i innowacyjne. Nagrody wręczono w trakcie Kongresu MOVE Mobility & Vehicles.

ZNAJDŹ NAS: