CARWIZ rent a car na polskim rynku od 2020 r.

Chorwacka sieć wypożyczalni samochodów CARWIZ rent a Car zapowiedziała wejście na polski rynek na początku 2020 roku. W czasie trwających w Londynie targów turystycznych World Travel Market Prezes Carwiz spotkał się z Tomaszem Pulterem prezesem firmy Inter Fleet Franchise , która zakupiła franszyzę chorwackiej marki.

2019-11-06 14:40:04

- Cieszymy się, że wspólnie z Inter Fleet będziemy mogli wprowadzić markę, wiedzę i doświadczenie zdobyte na rynku chorwackim do Polski. Wierzę, że będzie to krok do budowania naszego wizerunku w Europie Centralnej oraz pozwoli na rozwój naszej firmy – powiedział Krešimir Dobrilović, CEO i dyrektor Carwiz.

- Poszukiwaliśmy solidnego partnera z którym będziemy mogli rozwijać się na polskim rynku. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w branży, mamy sprawdzony zespół z dużym doświadczeniem w wynajmie aut. Będziemy chcieli rozwijać się w zakresie wynajmu turystycznego na lotniskach oraz w zakresie wynajmu średnioterminowego dla firm – mówi Tomasz Pulter, Prezes Zarządu Inter Fleet.

Carwiz Poland rozpocznie swoją działalność w styczniu 2020 roku od 3 lokalizacji, które systematycznie będą zwiększane, tak aby pod koniec roku funkcjonowało 6 oddziałów, obejmujących swoim zasięgiem cały kraj. Planowane jest również zwiększenie floty samochodów do 300 z końcem 2020 roku. W ramach współpracy Carwiz rent a car dostarcza systemy informatyczne oraz marketing nowej marki, obsługą klientów zajmą się pracownicy Inter Fleet.

Po ponad dwudziestu latach pracy w branży samochodów założyciel i CEO Krešimir Dobrilović zdecydował, że nadszedł czas, aby założyć własną firmę CARWIZ. Zebrał zespół ekspertów, którym ufał i krok po kroku wprowadził firmę na chorwacki rynek. W pierwszym kwartale 2017r otwarte zostały pierwsze 3 biura. W 2019 roku marka Carwiz obecna jest w 13 krajach: Chorwacji, Albanii, Bośni i Hercegowinie, Cyprze, Grecji, Irlandii, Islandii, Łotwie, Maroku, Malcie, Sint Maarten, Serbii i Turcji.

Inter Fleet to wypożyczalnia samochodów powstała w 2015 roku w Warszawie, obecnie posiada 13 oddziałów na terenie całego kraju oraz flotę 500 samochodów. Świadczy usługi w zakresie wynajmu krótkoterminowego (do 30 dni) oraz średnioterminowego (od 1 do 12 miesięcy). Klientami firmy są zarówno osoby prywatne jak i firmy. W 2019 roku została powołana spółka córka, Inter Fleet Franchise, która będzie odpowiedzialna za obsługę klientów Carwiz.

ZNAJDŹ NAS: