Avis Budget Group wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa

Avis i Budget, marki wynajmu samochodów, przedstawiły programy „Obietnica Bezpieczeństwa Avis” oraz „Obietnica Bezpieczeństwa Budget”. Dodatkowe procedury zostały wprowadzone we wszystkich biurach wynajmu firm. W związku ze stopniowym luzowaniem restrykcji związanych z pandemią, na przykład otwarciem hoteli czy restauracji, wypożyczalnie dbają o zapewnienie bezpiecznego środka transportu podróżującym.

2020-05-29 10:59:23

Jednym z głównych elementów nowych zasad jest podniesienie standardów w zakresie mycia pojazdów, w tym używanie środków do dezynfekcji, które likwidują patogeny. Auta są dokładnie myte przed każdym wynajmem. Obsługa Avis i Budget szczególną uwagę przykłada do powierzchni, które są najczęściej dotykane przez kierowcę i pasażerów – między innymi kierownicy, przełączników, uchwytów na kubek, komputera pokładowego, klamek drzwi w środku i na zewnątrz pojazdu. Z kolei w biurach wynajmu Avis Polska i Budget Polska dbają o zapewnienie dystansu pomiędzy osobami, które przebywają w środku. Pracownicy otrzymali sprzęt ochrony osobistej, a stanowiska obsługi klienta zostały doposażone w  przezroczyste przesłony. Dodatkowo, klienci będący członkami programu lojalnościowego Avis Preferred mogą korzystać z przyspieszonej procedury zwrotu i odbioru auta.

Oprócz nowych programów „Obietnica Bezpieczeństwa Avis” oraz „Obietnica Bezpieczeństwa Budget”, w tym wyjątkowym okresie Avis Polska i Budget Polska zwiększają elastyczność usługi wynajmu. Klienci Avis i Budget mogą bez dodatkowych opłat modyfikować lub anulować rezerwację najmu auta w Europie, który ma rozpocząć się przed 1 września 2020 roku. Osoby, które zdecydują się na rezygnację z rezerwacji przed rozpoczęciem wypożyczenia otrzymają pełny zwrot kosztów. 

- Mamy nadzieję, że dzięki nowym zasadom bezpieczeństwa i standardom sanitarnym, nasi klienci będą czuli się bezpieczni, mając pewność, że podejmujemy wszelkie kroki, aby zapewnić godną zaufania usługę wynajmu aut. Nieustannie monitorujemy sytuację, w tym rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia, a także przepisy i zalecenia rządowe – stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Europę Centralną.

- Wynajem samochodów znajduje się obecnie w dość wyjątkowej sytuacji. Jest to indywidulane rozwiązanie transportowe, a zatem stanowi alternatywę dla niektórych innych środków lokomocji. Zdrowie naszych pracowników oraz klientów ma dla nas najwyższy priorytet. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić im najwyższy standard bezpieczeństwa – zaznacza Gruber.

ZNAJDŹ NAS: