Wiadomości - Motoryzacja
wielkość czcionki: A A A | 2008-07-14 13:53:27 | rss

Kasa wypada z łask

Obawy dotyczące zarządzania ryzykiem, kwestii środowiska i rosnących cen paliw prowadzą większość flot do popierania powrotu do projektu tradycyjnych pojazdów służbowych i odrzucenia pokrywania kosztów samochodów prywatnych pracowników, które są używane w celach służbowych. Tak mówią ostatnie badania przeprowadzone przez firmę Masterlease.





Badanie prawie 200 flotowych decydentów pokazało, że 60 proc. z nich z radością wróciłoby do projektów tradycyjnych samochodów służbowych z redukcją kosztu i z pracownikiem będącym najważniejszym czynnikiem tej decyzji.

Z powodu wysokich cen paliw 52 proc. pytanych odpowiedziało, że samochód służbowy jest teraz bardziej atrakcyjny dla załogi niż alternatywa w postaci gotówki.

Prawie 50 proc. było zaniepokojonych wpływem środowiskowym rozwiązania gotówka na samochód. Kolejne 57 proc. nie uważało, że ich pracownicy byli pewni skalkulowania kosztów rozwiązań gotówka lub samochód. Inne podawane powody to: unikanie zamieszania, lepsza kontrola ryzyka firmy, zdrowie i bezpieczeństwo. Ten ostatni czynnik jest szczególnie ważny w świetle obowiązków pojazdu wprowadzonych przez ostatnie regulacje legislacyjne.

Clive Forsythe, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Masterlease, powiedział: „Badanie było naprawdę rozstrzygające w tym, że wiele firm, które zrezygnowało z drogi gotówki rozważa teraz powrót do samochodów służbowych. Co ciekawe tylko 15 proc. pytanych nie rozważa takiego powrotu.”

Dzieje się tak ze względu na kilka czynników, w tym rosnącej potrzeby lepszej kontroli kosztów w czasie procesu rosnących cen paliwa. Istnieją także obawy o środowisko i rosnące kwestie związane z ryzykiem, które napotykają firmy z kierowcami wykorzystującymi swoje pojazdy jako przenośne biura i przejeżdżającymi większą liczbę kilometrów w sprawach służbowych firmy,” dodał.


tekst: fleetworld.net

Zobacz także                                         + więcej
REKLAMA
B2BTV.pl                                               + więcej
Suzuki Swift zwraca uwagę i budzi pozytywne emocje. Można też spotkać się z opinią, że auto ma szansę skusić fanów Mini Coopera, dla których produkt BMW jest po prostu za drogi. Porównujemy dwa, wydawałoby się, różne auta.
Seat Ibiza – miejskie emocje
Citroen C4 Picasso – francuski łącznik
Produkty i usługi flotowe
Testy                                                     + więcej
Testowany przez nas egzemplarz Volvo C30 nie miał chyba dobrego dnia. Nie dość, że przyjechał na letnich oponach, to zepsuł się w nim elektroniczny pilot. Postanowiliśmy jednak dać mu szansę.
Dla wtajemniczonych: Subaru Impreza WRX STI
AVANTgardowe Audi A4
Škoda Superb - auto z aspiracjami
Wybierz inny test:
Kontakt | Reklama | Prenumerata | Informacje prasowe
Copyright © 2004-2007 by IPM Sp. z o.o. | Powered by +CMS