Fenomen Praktycznej Akademii Forda

Tysiące koni mechanicznych, mnóstwo adrenaliny i setki uśmiechów w zaledwie cztery dni szkoleniowe. Za nami wiosenna i jesienna edycja budzącej wielkie emocje i zainteresowanie wśród polskich przedsiębiorców Praktycznej Akademii Forda.

2017-10-24 10:16:35

Praktyczna Akademia Forda ma za sobą drugi udany sezon szkoleniowy. W tym roku frekwencja przerosła oczekiwania organizatora – marki Ford. Patronem medialnym od początku trwania przedsięwzięcia jest magazyn „Flota". W czerwcu zaprosiliśmy łącznie blisko 170 przedsiębiorców na Tor Jastrząb niedaleko Kielc, aby sprawdzili najnowsze propozycje w gamie modelowej marki Ford i wysłuchali merytorycznych prelekcji prowadzonych przez KPMG. We wrześniu na Torze Bednary niedaleko Poznania, również podczas dwóch dni szkoleniowych, gościliśmy kolejne dwie grupy fleet managerów, właścicieli firm i przedstawicieli departamentów księgowości – łącznie z ponad 150 firm. Co czekało na uczestników?

Jedną z głównych atrakcji był zupełnie nowy Ford Fiesta. Model znakomicie przyjęty na flotowym rynku, ikona motoryzacji segmentu B, od teraz dostępna również w ekskluzywnej linii Vignale. Uczestnikom przekazaliśmy kluczyki do kilku pierwszych egzemplarzy zarejestrowanych w Polsce i umożliwiliśmy jazdy testowe po pięknych, krętych drogach ziemi świętokrzyskiej oraz Wielkopolski. Uczestnicy Akademii mieli możliwość przetestowania czynnych systemów bezpieczeństwa za sprawą profesjonalnej kadry instruktorów z Fast Foreward. Modele z linii Vignale poddane próbie ognia sprawdziły się znakomicie, oferując ponadprzeciętny komfort i absolutnie najwyżej oceniany na rynku poziom bezpieczeństwa. Potężny zastrzyk adrenaliny dostępny był za sprawą Ford Focusa ST oraz Forda Mustanga z silnikiem V8 o pojemności 5 l. Te drogowe bestie i demony prędkości weryfikowane były w iście sportowym stylu na kole poślizgowym, płycie poślizgowej, slalomie i dawały ogromną frajdę z jazdy na długich prostych wstęgach torowego asfaltu.

– Ford jest marką motoryzacyjną, która postawiła sobie za cel oferowanie najwyższej jakości produktów w przystępnej cenie. W świecie, w którym samochody stają się do siebie coraz bardziej podobne, na pierwsze miejsce w ocenie klienta wysuwają się detale w postaci doskonałego wykończenia wnętrza, jakość prowadzenia, cisza w kabinie czy dobre nagłośnienie. Te kryteria oceny nie dają się zapisać w postaci tabeli w katalogu. Konieczne staje się bezpośrednie poznanie produktu, najlepiej przez jak najdłuższy okres i w zmiennych warunkach – podsumowuje tegoroczne zmagania Wojciech Biela, fleet sales manager Ford Polska.

Praktyczna Akademia Forda została stworzona właśnie po to, aby umożliwić klientom jak najlepszą ocenę wszystkich oferowanych produktów marki Ford.

Przez cały dzień klienci mają czas na zapoznanie się z systemami bezpieczeństwa, doświadczenie dobrej jakości materiałów wykończenia, weryfikację prowadzenia na dłuższej trasie oraz w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

Wzbogaceniem doznań motoryzacyjnych w edycji jesiennej był przedpremierowy pokaz modelu Ka+, który jako pojazd budżetowy i znakomicie wykonany szturmem wedrze się do firmowych car parków, oferując kawał dobrego samochodu w rozsądnej cenie. Gama pojazdów specjalnych stanowiła elektryzujące tło na zmagań na torze.

Praktyczna Akademia Forda to nie tylko możliwość doświadczenia najnowszych i najlepszych produktów z gamy modelowej marki. To również wyjątkowa okazja, aby poznać ekspertów z międzynarodowej firmy doradczej KPMG, którzy prowadzą warsztaty dotyczące najnowszego orzecznictwa w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków samochodowych, udostępniania samochodów do celów prywatnych pracownikom na gruncie PIT czy opodatkowania samochodów akcyzą.

– W ramach Praktycznej Akademii Forda eksperci KPMG przeprowadzili warsztaty na temat podatkowych aspektów użytkowania samochodów osobowych. Celem warsztatu było przedstawienie obowiązujących regulacji podatkowych w dwóch głównych obszarach: ograniczeń w odliczaniu podatku VAT w związku z nabyciem i użytkowaniem samochodów osobowych (w tym rozwiązań pozwalających na pełne odliczenie podatku) oraz konsekwencji udostępnienia pracownikom samochodów do celów prywatnych na gruncie podatków dochodowych. W ramach warsztatów omówiona została aktualna praktyka organów podatkowych oraz najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Uczestnicy aktywnie partycypowali w warsztatach, dzieląc się własnymi, praktycznymi doświadczeniami – opisuje Przemysław Szywacz, dyrektor w zespole podatków międzynarodowych w KPMG w Polsce.

Beneficjentami projektu byli i będą przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, właściciele firm oraz reprezentanci dywizji księgowych.

To te osoby są odpowiedzialne nie tylko za zakupy, ale i za zapewnienie płynności finansowej w spółce. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im udziału w projekcie pozwalającym znakomicie wzbogacić ich wiedzę, a jednocześnie doświadczyć produktu. Cały proces jest kluczowy dla zrozumienia działania pewnych mechanizmów na rynku, a Praktyczna Akademia Forda pozwala zdobyć klucz do tej skarbnicy wiedzy.

– W ciągu kilku godzin miałam okazję przejechać się autem klasy Vignale, była ich cała gama do wyboru, następnie przetestować pod okiem profesjonalnego instruktora, jak kontrolować wpadające w poślizg samochody z napędem na wszystkie koła. Jednak największą przyjemność sprawiła mi (i chyba wszystkim uczestnikom szkolenia) część Ford Performance. Wcześniej nie miałam okazji prowadzić Forda Mustanga i Forda Focusa RS, a organizatorzy zapewnili nam przejazd i jednym, i drugim modelem, umożliwiając przetestowanie zachowania tych niesamowitych aut w warunkach różnej przyczepności.

Doskonałą zabawą, jak również możliwością zapoznania się z modelem, była jazda miejska nowym Fordem Fiesta. Najnowsza generacja przedstawia bardzo dobre właściwości jezdne, a o komfort podróży dba doskonałe wyposażenie. Auto na pewno skradnie niejedno kobiece serce. Natomiast dla osób, które na co dzień nie mają styczności z kwestiami księgowo-prawnymi, specjaliści z KPMG przygotowali bardzo ciekawą prelekcję, dotyczącą rozliczeń wydatków związanych z flotą w firmie.

Uważam, że Praktyczna Akademia Forda jest nie tylko świetnym szkoleniem, ale też doskonałym doświadczeniem dla każdego. Na pewno wezmę udział w następnej edycji, do czego gorąco zachęcam również Was! – wspomina udział w projekcie jedna z uczestniczek, Marta Wawrzyniak, specjalista ds. księgowych w firmie ViaCon Sp. z o.o.

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: