Za nami XVI Ogólnopolskie Szkolenie Fleet Managerów

Kolejny rok edukacyjny dobiega końca. Za nami Kobieca Flota, V edycja Eksperta Flotowego oraz Praktyczna Akademia Forda. Zwieńczeniem ogólnopolskiego tournée szkoleniowego było październikowe XVI Ogólnopolskie Szkolenie Fleet Managerów.

2017-11-22 11:18:51

To spotkanie o utartej renomie i z najważniejszymi tradycjami edukacyjnymi na czele polskiego rynku szkoleniowego. Co roku każda z edycji gromadzi grono kilkudziesięciu fleet managerów w roli aktywnych i żądnych wiedzy słuchaczy. Tak było i tym razem – 25. i 26. października w Hotelu Ossa mieliśmy okazję zgłębiać tajniki zarządzania flotą prezentowane przez praktyków i doświadczonych zarządców flot oraz meandry skutecznego zarządzania zespołami na bazie prawdziwie profesjonalnie przygotowanego treningu menedżerskiego.

Organizator, magazyn „Flota”, co roku kładzie większy nacisk na wartość edukacyjną oraz formę przekazu wiedzy. To element doskonalenia zawodowego jest dla nas najważniejszy i to poprzez pryzmat tego czynnika budujemy całą otoczkę projektu. XVI edycja Ogólnopolskiego Szkolenia Fleet Managerów odbyła się z podziałem na dni tematyczne, wyraźnie rozdzielając część flotową od menedżerskiej. Podział ten, wskazany wcześniej przez samych uczestników w toku konstrukcji programu konferencji, miał za zadanie przejrzystą prezentację programu oraz skonstruowanie odpowiedniej ścieżki stopniowego pozyskiwania wiedzy.

Projekt zgromadził kilkudziesięciu zarządców flot, którzy z otwartymi głowami przyjechali w okolice Rawy Mazowieckiej.

Korzystając z doświadczenia prelegentów oraz ich dostępności, uczestnicy mieli okazję wysłuchać rozbudowanych case studies i wziąć udział w ożywionej debacie po każdej z prelekcji. Pierwszy dzień wykładowy dedykowany był w 100% tematyce związanej z zarządzaniem firmowym car parkiem. Swoje wystąpienia przeprowadziło trzech praktyków, fleet managerów, którzy od kilkunastu lat odpowiadają za mobilność pracowników, optymalizację kosztów utrzymania floty oraz płynność jej funkcjonowania. Wykład otwierający poprowadził Szymon Szafrański, kierownik administracji w firmie GEBERIT. Po nim ciekawe case studies floty złożonej z ponad 500 pojazdów zaprezentował Paweł Pawlik, kierownik zespołu floty samochodowej w Grupie Adamed. Wieńczące dzień branżowy wystąpienie poprowadził Adam Kornatowski, dyrektor Biura Zakupów w Banku Zachodnim WBK S.A. Uczestnicy otrzymali spektrum wiedzy związane z dobrymi praktykami w różnych sferach Car Fleet Managementu, a sekcje pytań i odpowiedzi obecne po każdym z wystąpień stanowiły naturalne i angażujące każdego słuchacza uzupełnienie.

Pierwszy dzień zakończyliśmy jazdami testowymi modelami udostępnionymi przez Partnera Głównego – Mazdę Nivette oraz pozostałych Partnerów – Nissana Nivette, Toyota Radość, Pol-Mot Auto i markę Ford. Dzięki wsparciu ze strony PKO Leasing, Info-Ekspert, Evenice, Masterlease, Partner Opony Polska, Poltrack i PREMIO wydarzenie stało na wysokim poziomie, oferując wieczorem każdemu uczestnikowi udział w mniej formalnym, jednak networkingowo i biznesowo niezwykle istotnym, coctail party. Drugi dzień wykładowy skierowany był przede wszystkim do fleet managerów jako osób zarządzających zespołami i funkcjonujących w skomplikowanej sieci zależności służbowej. Warsztaty poprowadziło dwóch uznanych i znakomicie ocenianych trenerów biznesu – Tomasz Kurek i Rafał Błachowski.

Wykładowcy zademonstrowali niezwykle rozbudowane narzędzia służące poznawaniu typów osobowości członków zespołu oraz pokazali funkcjonalne układy grup, w których każdy z pracowników może z satysfakcją realizować powierzone zadania w odniesieniu do posiadanych przez niego zdolności. Teoretyczne prezentacje szły w parze z pracami w  grupach koordynowanymi z trenerami.

Łącznie zaproponowaliśmy w tym roku uczestnikom ponad 10 h prelekcji z klarownym i ciekawym podziałem na dwie ścieżki rozwojowe. To były piękne dni – zarówno te podczas XVI Ogólnopolskiego Szkolenia Fleet Managerów, jak i te z okazji innych edukacyjnych przedsięwzięć. W tym roku kilkuset z Was spotkało się z nami osobiście i wysłuchało ponad 30 różnych prelegentów. To tysiące kilometrów, sterty notatek i ogromna garść wartościowych, narzędziowych wykładów.

Do zobaczenia już za kilka miesięcy na V jubileuszowej Kobiecej Flocie, która odbędzie się w dniach 7-8 marca 2018 r. w Hotelu Zamek Ryn.

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: