Ostatni taki Wielki Test Flotowy

318 jurorów i 138 samochodów w kilkunastu segmentach – to najważniejsze i najbardziej spektakularne liczby tegorocznego Wielkiego Testu Flotowego. Ostatniego w Twierdzy Modlin.

2018-05-21 14:32:52

Pokrytą dość grubą warstwą rdzy kłódkę, spinającą stalowe wrota Twierdzy Modlin, otworzyliśmy po raz pierwszy w 2015 r. Szukaliśmy miejsca nietuzinkowego, z historią w tle i dającego wspaniałe możliwości do testowania ponad 100 pojazdów. Dziedziniec skrywany wewnątrz najdłuższego budynku w Europie nadawał się wprost idealnie na bazę Wielkiego Testu Flotowego. Zakochaliśmy się w tym miejscu od samego początku, a wraz z nami blisko 1000 fleet managerów (jurorów), którzy na przestrzeni ostatnich 3 edycji projektu oceniali, zestawiali, porównywali i testowali samochody w ramach Plebiscytu Fleet Awards Polska.

Z roku na rok Wielki Test Flotowy rósł – coraz więcej gości, coraz więcej firm, jeszcze więcej nominowanych i przekazywanych do jazd pojazdów oraz coraz pokaźniejsze grono jurorskie. To stawiało przed nami, organizatorami, coraz więcej wyzwań i motywowało nas do modyfikowania i udoskonalania poszczególnych elementów przedsięwzięcia. Przez ostatnie 3 lata zmieniliśmy lokalizację namiotu-bazy, aby stworzyć wokół niego swego rodzaju miasteczko Partnerów i miejsce spotkań biznesowych dla wszystkich gości. Zmieniliśmy dla Was układ dostępu do cateringu, a w tym roku – zrezygnowaliśmy z materiałów drukowanych na rzecz aplikacji mobilnej, dzięki której fleet managerowie oceniali pojazd, mieli dostęp do jego opisu oraz wartości rezydualnych.

Troszczymy się również o Wasze bezpieczeństwo i różnorodność odbywanych jazd testowych – w czasie naszej obecności w Twierdzy Modlin trzykrotnie zwiększyliśmy grono instruktorów odpowiadających za płynność i jakość odbywanych testów. Przeprojektowaliśmy również pewne elementy prób, aby wymuszały na Was jeszcze większą pracę za kierownicą, co wprost przekłada się na jakość i rzetelność wystawianych cenzurek nominowanym pojazdom.

Zauważamy trendy i idziemy z duchem czasu. Nie tylko digitalizacja zawitała na Wielki Test Flotowy.

Elektromobilność jest kierunkiem, w jakim zmierza światowa motoryzacja. Samochody elektryczne, hybrydowe i hybrydowe typu plug-in zawsze były częścią Wielkiego Testu Flotowego. Wcześniej jednak nie poświęcaliśmy im wystarczająco dużo atencji. Zmieniliśmy to już w 2017 r., kiedy to stworzyliśmy oddzielne próby testowe i segmenty dla pojazdów z napędem alternatywnym. W tym roku poszliśmy o krok dalej, udostępniając miejsca do ładowania i dbając o to, aby zaprezentować jurorom możliwe szerokie spektrum pojazdów ekologicznych. W tym roku blisko 20 aut legitymowało się bezemisyjną lub niskoemisyjną jazdą.

To, co szczególne w Wielkim Teście Flotowym, to duży nacisk na profil uczestnika oraz stworzenie warunków do bezpiecznego i bardzo merytorycznego testowania aut. W Twierdzy Modlin na trasie o długości ponad 4 km ułożone zostały 3 dynamiczne próby testowe. Dzięki temu każdy juror miał możliwość sprawdzenia układu hamulcowego, silnika, układu kierowniczego czy elektronicznych systemów pokładowych. Auta oceniano również za design, ergonomię wnętrza czy aspekty funkcjonalne. Dzięki tej konstrukcji projekt pozwala wybrać najlepsze auta do firm w każdym z rynkowych segmentów.

Wielki Test Flotowy, będący kulminacją Plebiscytu Fleet Awards Polska 2018, to spotkanie profesjonalistów i praktyków z potencjalnymi narzędziami pracy w ich firmach. To miejsce spotkań i arena testów liderów polskiej branży flotowej. Potwierdzeniem jakości jest współpraca z Kantar TNS, Info-Ekspert czy PZWLP.

Mamy apetyt na więcej i chcemy się rozwijać, zatem w tym roku żegnamy się z murami Twierdzy Modlin. W 2019 r. zaprosimy Was na 15., jubileuszową edycję projektu – w zupełnie nowe, świeże i wspaniałe miejsce, zwłaszcza pod kątem testowania aut. Gwarantujemy Wam, że spędzicie więcej czasu w samochodach, pokonacie nimi jeszcze więcej kilometrów, a cała formuła testu zostanie odświeżona i wyprowadzona na nowy, wyższy poziom. Do zobaczenia za rok!

Pełna relacja zdjeciowa już wkrótce na łamach majowego wydania magazynu FLOTA!

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: