Jubileuszowa edycja Wielkiego Testu Flotowego za nami

Kolejny Wielki Test Flotowy za nami. W tym roku blisko 300 uczestników i setka partnerów spotkała się na Torze Słomczyn pod Warszawą. Jubileuszowa piętnasta edycja tak znaczącego projektu była wyjątkowa pod wieloma względami.

2019-07-03 11:37:21

Dzień techniczny, podczas którego przez trwały prace na torze, nie nastrajał nas optymistycznie. Jednak w ustawianiu blisko 80 aut, które przeznaczyliśmy do testów, nie mógł nam przeszkodzić nawet ulewny deszcz. Przechodzące od rana nad Torem Słomczyn burze i ulewy powodowały jednak, że z pewnym niepokojem myśleliśmy o 16 czerwca. Niektórzy zastanawiali się nawet nad możliwością odwołania imprezy. Na to jednak nie mogliśmy sobie pozwolić, zwłaszcza że możliwość przetestowania kilkudziesięciu aut na mokrym torze nie zdarza się tak często. Nawet fleet managerom.

W dniu Wielkiego Testu Flotowego Tor Słomczyn przywitał nas ulewą i chmurami. Okazało się jednak, że szczęście nam dopisuje, bo tuż przed rozpoczęciem całego wydarzenia deszcz przestał padać. I choć o słońcu nie było jeszcze mowy, można było rozpoczynać imprezę. Tradycyjnie już wydarzenie rozpoczęło się od inauguracji Eksperta Flotowego, projektu, który wraz z magazynem Flota współtworzą: Škoda, Škoda Auto Szkoła, Škoda Flota oraz Volkswagen Financial Services. Na scenie pojawili się Daniel Trzaskowski, dyrektor zarządzający biznesu flotowego Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce, oraz Krzysztof Kołodyński, regionalny kierownik ds. kluczowych klientów marki Skoda. Jeszcze tylko krótka odprawa techniczna, przypomnienie wszystkim uczestnikom, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na torze, i można było zajmować miejsca w wyznaczonych autach.

To pierwszy raz, kiedy Wielki Test Flotowy odbywał się na Torze Słomczyn. Tuż obok kultowej giełdy w Słomczynie, gdzie za czasów PRL-u rozkwitał handel i polska motoryzacja. Na obszarze ponad 60 ha, łączącym profesjonalne pętle toru wyścigowego z obszarem giełdy, skonstruowaliśmy ogromne miasteczko Wielkiego Testu Flotowego pozwalające na zapoznanie się z detalami ofert, produktów i usług prezentowanych przez wszystkich partnerów. Poprzednie trzy edycje odbywały się również w wyjątkowej lokalizacji, na terenie twierdzy Modlin. Przyszedł jednak czas na zmiany.

Nowe miejsce to nie tylko inne próby samochodowe, ale i inne emocje, a tych zarówno na torze, jak i podczas jazd miejskich nie brakowało. W tym roku auta podzieliliśmy na trzy grupy: w pierwszej grupie pojawiły się pojazdy z segmentu A, B, C oraz D, w drugiej grupie przeważały SUV-y i crossovery, z kolei w grupie trzeciej można było zmierzyć się z autami o większej wadze, pick-upami oraz pojazdami dostawczymi. Każda próba miała inny cel i sprawdzała inne umiejętności fleet managerów, którzy pojawili się na Torze Słomczyn. Można więc było sprawdzić układ hamulcowy, układ kierowniczy czy działanie elektronicznych systemów pokładowych. Wszystko na jednym torze, jednego dnia, pod okiem najlepszych instruktorów.

Osobną próbę stanowiły jazdy miejskie. Tu uczestnicy mogli wybrać spośród m.in. Mercedesa klasy E coupe, Mercedesa GLA, Mercedesa GLC, Volvo S90, DS 7 Crossback, Lexusa LS 300 czy Lexusa ES 300h.

W tym roku, poza jazdami blisko 80 pojazdami, uczestnicy mieli do dyspozycji także symulator dachowania, konkurs, w ramach którego można było wygrać przejażdżkę na torze luksusowym Ferrari (wszystko dzięki Szkole Jazdy Subaru), a także sporo innych atrakcji. Jedną z ważniejszych zalet tego typu spotkań są jednak nie tylko testy najnowszych modeli i próby sprawnościowe, ale także networking, tak cenny w każdej branży. Wymiana doświadczeń i możliwości zarządzania flotą to czynnik, dla którego warto w tego typu wydarzeniach uczestniczyć. Każdy fleet manager mógł też zapisać się na pierwsze szkolenie z cyklu spotkań Eksperta Flotowego.

Nie można też nie wspomnieć o aplikacji Wielki Test Flotowy. Dzięki niej jeszcze do 28 maja można oceniać auta i usługi nominowane w Plebiscycie Fleet Awards Polska, które – w różny sposób – można było testować podczas pobytu na Torze Słomczyn. Zresztą wydarzenie, jakim jest Wielki Test Flotowy to punkt kulminacyjny Plebiscytu, który co roku przyciąga coraz więcej fleet managerów, a także wiodące marki samochodowe oraz usługowe.

Już 3 czerwca podczas uroczystej Gali wręczenia nagród dowiemy się, które spośród nominowanych firm zwyciężyły. Zadecydują o tym właśnie fleet managerowie w głosowaniu za pomocą aplikacji – to dlatego o statuetkę w Plebiscycie Fleet Awards Polska starają się najważniejsze marki. Wybory fleet managerów oraz wyniki Plebiscytu od lat przekładają się na decyzje zakupowe w branży i stanowią punkt odniesienia dla licznego grona osób związanych z rynkiem flotowym przy dokonywaniu zapytań i rozstrzygnięć ofertowych. Tym bardziej warto w nim uczestniczyć.

Już dziś robimy podsumowanie tego wyjątkowego spotkania kilkuset przedstawicieli branży flotowej i planujemy, czym za rok zaskoczymy naszych uczestników. Bo o tym, że kolejna, 16., już edycja Wielkiego Testu Flotowego, będzie , jesteśmy już dziś przekonani.

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: