O magazynie

 FLOTA- magazyn decydentów branży flotowej

Flota to najdłużej ukazujące się czasopismo w Polsce o tematyce flotowej. Ponad 10 lat tradycji, przeszło 105 wydań, więcej niż 8 400 stron, które ukazały się drukiem.

Tworzymy rynek flotowy w Polsce od ponad dekady: edukujemy, testujemy, wskazujemy najlepsze rozwiązanie. Flota to przede wszystkim merytoryka, dlatego do współpracy zaprosiliśmy wyłącznie znawców, praktyków i osoby związane z branżą. Piszą dla nas m.in.:


Tomasz Kuchar- Redaktor Honorowy magazynu Flota, czołowy polski kierowca rajdowy, od lat propaguje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
SKFS- Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych
Samar- Instytut Badań Rynku motoryzacyjnego
PZWLP- Polski Związek Leasingu i Wynajmu Pojazdów
PZPM- Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego
Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo
Instytut Dataforce Verlagsgesekk-Schaft (projekt FleetReport)
Mariusz Gotowicz-Kancelaria Doradztwa Podatkowego
Tomasz Talarczyk- dziennikarz motoryzacyjny, pionier ekojazdy w Polsce

Stałe działy czasopisma:
AKTUALNOŚCI i WYDARZENIA
- porcja informacji ze świata flotowego – newsy, premiery, prezentacje, nowe produkty i usługi
ROZMOWA FLOTY
- rozmowa z ludźmi z branży flotowej i nie tylko – staramy się dobierać rozmówcę pod aktualne problemy branży, ale także oddajemy ten rozdział ciekawym ludziom spoza branży
SYLWETKA FLOTOWA
- to miejsce, w którym prezentujemy ludzi związanych na co dzień z zarządzaniem flotami lub też dostawców flotowych produktów i usług
RYNEK
- bieżące sprawy rynkowe, także te spoza Polski
FINANSE
- jak budżetować, jaki sposób finansowania wybrać, jak w praktyce sprawdzają się różne formy finansowania.
PRAWO
- prawo w służbie fleet managera. Podajemy gotowe recepty na nurtujące problemy, wchodzimy głeboko w przepisy prawne i ułątwiamy zarządzanie w gąszczu przepisów
TECHNOLOGIE
- wszystko, co potrzebne do sprawnego zarządzania parkiem samochodowym oraz nowinki technologiczne przydatne także dla kierowców aut firmowych
SAMOCHÓD W FIRMIE
- premiery i pierwsze jazdy samochodami, które mogą doskonale sprawdzić się nie tylko we flotach. Testy i opinie.
BEZPIECZEŃSTWO
- Bezpieczny kierowca firmowy – programy wspierające bezpieczeństwo, dekalog bezpiecznego kierowcy firmowego.
PALIWA
- karty paliwowe, kontrakty paliwowe, ale również artykuły o alternatywnych źródłach napędu i o wyborze właściwego paliwa do konkretnej floty
SERWIS
- ASO czy prywatna firma? Jak serwisować, gdzie serwisować, jakie kontrakty serwisowe podpisywać. A do tego wszystko o budowie samochodu, oponach, olejach i częściach.


FLOTA to nie tylko magazyn, jesteśmy organizatorami najlepiej ocenianych imprez flotowych w Polsce:


Plebiscyt Fleet Awards - to my jesteśmy organizatorami jednego z największych wydarzeń flotowych w Europie, podczas którego wybierane są najlepsze samochody, produkty i usługi flotowe. Plebiscyt składa się z 3 części: głosowania internetowego, Wielkiego Testu Flotowego, gali wręczenia nagród Co roku spotykamy się w Warszawie aby na specjalnie przygotowanym lotnisku testować samochody flotowe.
Fleet Awards od ponad dekady kreuje polski rynek flotowy przy współudziale fleet managerów. Nagrody o najdłuższej tradycji i największym prestiżu w Polsce rozdawane są co roku w kwietniu.

Statystyki: ponad 300 obecnych gości z branży, 90 samochodów testowych, ponad 4 000 założonych kont do głosowania i ponad 105 tys oddanych glosów we wszystkich kategoriach!


Kongres Flotowy - formuła jednodniowego szkolenia prowadzona przez wybitnych specjalistów w ekskluzywnej i biznesowej atmosferze. Nie tracimy czasu na wystąpienia sponsorskie! Tylko u nas 100 % merytoryki i wykładów w formule „Case Study” czyli prawdziwe studium przypadków. Praktycy opowiadają na realnych przykładach jak poradzić sobie z wyzwaniami stojącymi przed każdym fleet managerem.


Statystyki: ponad 100 obecnych gości, 5 wykładów, intensywny panel dyskusyjny, indywidualne konsultacje z ekspertami.


Ogólnopolskie Szkolenia dla Fleet Managerów - coroczne i najbardziej opiniotwórcze spotkanie branży flotowej w Polsce. To jedyny projekt na polski rynku flotowym w którym łączymy szkolenie merytoryczne z praktycznymi zajęciami na płycie lotniska wraz z dostępem do najnowszych motoryzacyjnych propozycji flotowych. Zwieńczeniem szkolenia są premiery samochodów flotowych połączone z wieczorną imprezą.


Statystyki: podczas wszystkich edycji przeszkoliliśmy ponad 800 zarządców flot, każde szkolenie to ok. 40 samochodów flotowych, ponad 8 h wykładów interaktywnych, 6 h defensywnej jazdy po torze i 5 h świetnej zabawy.


Ekspert Flotowy - innowacyjny i niezwykle interaktywny projekt mający na celu wyłonienie osoby posiadającej największą wiedzę z zakresu zarządzania parkiem samochodów służbowych.


Statystyki: ponad 180 fleet managerów zmagających się o tytuł Eksperta, 360 dni trwania projektu, 3 darmowe szkolenia, 8 testów merytorycznych, 3 webinaria i niezliczone artykuły eksperckie ukazujące się w prasie, Internecie itp.


MOTOR SHOW - jesteśmy współorganizatorem największych Targów Motoryzacyjnych w Polsce- MOTOR SHOW. Od 2 latach z sukcesem tworzymy ideę flotową podczas Motor Show: wystawcy oferujący produkty i usługi flotowe, najnowsze samochody flotowe, specjalny VIP ROOM dla Prezesów i Dyrektorów, jazdy miejskie i ciekawe nagrody!
Jesteśmy współtwórcą VIP Day – dnia dla flot. Jest to ekskluzywna część Motor Show na którą zapraszani są wyłącznie dyrektorzy i osoby decyzyjne z polskich przedsiębiorstw oraz świat mediów. Ponad 5000 zwiedzających w tym dniu przegląda specjalnie na tą okazję skonstruowane oferty biznesowe i flotowe propozycje koncernów motoryzacyjnych. W tym dniu Magazyn Flota znajduje się w ręku każdego fotoreportera i specjalnie zaproszonego gościa!


Tworząc branże flotową co roku wydajemy specjalistyczne dodatki ułatwiające Fleet Managerowm podejmowanie decyzji zakupowych, strategicznych i kształtujących ich wiedzę zawodową:


Almanach Fleet Managera (12 edycji)- największy w Polsce przewodnik po branży flotowej, wyjątkowe źródło informacji. Powinien znaleźć się na biurku każdego Fleet Managera, gdyż dzięki pogrupowanym tematycznie wizytówkom firm działających w branży, ułatwi nawiązanie kontaktu w wybraną firmą.
Ogólnopolskie Badanie Rynku Flotowego- jedyny raport na rynku kompleksowo przedstawiający wyniki wszystkich dziedzin związanych z branżą flotową.
Przewodnik Fleet Managera - najnowszy projekt, książka w której znajdą się rozwiązania prezentowane w poszczególnych działach przez Fleet Managerów, którym z sukcesem udało się wprowadzić zmiany wpływające pozytywnie na funkcjonowanie firmy. Wszystkie przykłady zaprezentowane są w formie „Case Study”- dzieki którym gotowe rozwiązania można wprowadzać do swoich firm.

Zamów bezpłatny newsletter:


27 maja odbyło się niezwykle merytoryczne i edukacyjne szkolenie w Instytucie Transportu Samochodowego w ramach Eksperta Flotowego 2015.

2004-2014 Copyright © Forum Media Polska Sp. z o.o.
O Magazynie | Reklama | Prenumerata | Mapa witryny | Kontakt