Lider sprzedaży i najlepszy samochód flotowy roku – Fiat Tipo

Tegoroczną nagrodę Fleet Awards 2017 w kategorii „Samochód dla Pracownika – segment C” zdobył nowy Fiat Tipo. Auto staje się hitem, a jego zwycięstwo w konkursie tylko potwierdza mnóstwo możliwości, jakie może zaoferować auto ze słonecznej Italii.

2017-06-20 12:56:01

Historia plebiscytu Fleet Awards trwa już ponad 10 lat. Jego laureatów można liczyć w dziesiątkach. Przez cały okres istnienia projektu jego formuła wielokrotnie ewoluowała. Obecnie plebiscyt składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego. W tym roku jurorzy kolejny raz spotkali się w twierdzy Modlin, gdzie mogli ocenić ponad 130 samochodów. Obok eventu w modlińskiej twierdzy odbywa się głosowanie internetowe. Rozpoczyna ono cały proces zbierania głosów i trwa 30 dni. Co roku w głosowaniu bierze ok. 3000 osób zawodowo związanych z transportem i motoryzacją. I w tym roku kolejny raz jurorzy oddali swoje głosy, które przełożyły się na zwycięstwa w konkursie Fleet Awards 2017.

Jednym z laureatów konkursu w kategorii „Samochód dla Pracownika – segment C” został nowy Fiat Tipo. Auto zadebiutowało w 2015 r. podczas Salonu Samochodowego w Istambule. Początkowo miało nosić nazwę Egea (i tak jest nazywane na rynku tureckim), jednak na rynkach europejskich pojawiło się pod legendarną nazwą Tipo. Początkowo było oferowane jako 4-drzwiowy sedan. Podczas wystawy samochodowej w Genewie, na początku marca 2016 r., zaprezentowano jego kolejne odmiany. Do oferty dołączył 5-drzwiowy hatchback oraz bardziej rodzinna odmiana kombi. Od jesieni 2016 r. Fiat Tipo oferowany jest również poza Europą – m.in. w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nowy Fiat Tipo ma na swoim koncie już kilka nagród. W 2016 r. auto zdobyło prestiżowy tytuł „Autobest” w kategorii „Best Buy Car 2016”. Międzynarodowe jury, w skład którego wchodziło 26 dziennikarzy motoryzacyjnych, uznało nowe Tipo za najlepszą ofertę dla klientów europejskich w 2016 r. Nagrody oraz mnogie możliwości konfiguracji szybko sprawiły, iż nowy Fiat Tipo okazał się prawdziwym hitem sprzedażowym.

Trzy wersje nadwoziowe pozwalają każdemu klientowi wybrać to, czego potrzebuje. W wersji hatchback auto mierzy 4,37 m długości (sedan i kombi odpowiednio 4,53 m i 4,57 m), 1,79 m szerokości i 1,50 m wysokości. Każda odmiana nadwoziowa cechuje się sporymi umiejętnościami transportowymi. Hatchback oferuje 440 l pojemności bagażnika, sedan 520 l, a kombi aż 550 l. To są jedne z lepszych wyników w całym segmencie kompaktowym. Każdym Fiatem Tipo może wygodnie podróżować pięć osób – nawet ponadprzeciętnego wzrostu. Jest to zasługa m.in. długiego rozstawu osi (2,64 m), dzięki czemu możliwe było zaprojektowanie przestronnej kabiny.

Duża ilość miejsca w środku i w bagażniku to niejedyne zalety nowego Fiata Tipo. Każde auto może być wyposażone również w wiele technologii pomagających kierowcy i poprawiających komfort podróży. Mowa tutaj m.in. o systemie UConnect z 7-calowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. System ma połączenie Bluetooth do zestawu głośnomówiącego, sterowanie głosowe i gniazda USB/AUX. W opcjonalnym pakiecie może pojawić się kamera cofania oraz nawigacja satelitarna TomTom 3D. W niedługim czasie pojawi się możliwość korzystania z aplikacji Apple CarPlay oraz Android Auto. A wszystko w nowoczesnym samochodzie, który potrafi doskonale się prowadzić.

Duża w tym zasługa bardzo dobrze skalibrowanego układu kierowniczego oraz solidnych rozwiązań w zawieszeniu. Na przedniej osi zastosowano zawieszenie typu MacPherson, zaś z tyłu tradycyjną belkę skrętną. Pozwoliło to na zapewnienie komfortowych warunków podróży przy dość niskich kosztach ewentualnego serwisu. Dodatkowo całe zawieszenie zostało udoskonalone pod kątem obniżenia masy samochodu. Nowy Fiat Tipo jest też bardzo zwrotnym samochodem – promień skrętu wynosi zaledwie 11 m.

Klienci mają do wyboru trzy wersje wyposażeniowe: Pop, Easy i Lounge. Oferta składa się pięciu jednostek napędowych: czterech benzynowych (1.4 16V 95 KM, 1.4 T-Jet 120 KM i 1.6 E-Torq 110 KM) i dwóch wysokoprężnych (1.3 MultiJet 95 KM i 1.6 MultiJet 120 KM). Możliwe jest zamówienie auta z fabryczną instalacją gazową LPG (wyłącznie z silnikiem 1.4 T-Jet 120 KM). Za przeniesienie napędu na przednie koła odpowiadać mogą 5- lub 6-biegowe przekładnie manualne lub automatyczne skrzynie biegów.

Ceny nowego Fiata Tipo startują od 43 900 zł. W swojej ofercie Fiat ma możliwość również innych form finansowania – m.in. kredyt, leasing, a nawet abonament. Cennik jest skonstruowany niezwykle atrakcyjnie. To, że jest to bardzo dobra oferta, widzą także klienci, którzy w pierwszych pięciu miesiącach 2017 r. wybrali nowego Tipo aż 503 razy. Kolejne nagrody oraz liczne zamówienia są zatem kwestią czasu.

ZNAJDŹ NAS: