Leasing, serwis, ubezpieczenie, czyli wszystko w jednym miejscu: Toyota Business Plus

Nie jest ważne, czy w swojej firmie eksploatujesz tylko jedno auto czy cały park samochodów. Brak kłopotów z jeżdżeniem z punktu A do B jest tym, czego najbardziej potrzebujesz. Światowe koncerny motoryzacyjne zabiegają o klientów. Klienci flotowi mogą liczyć na coraz lepsze, bardziej kompleksowe i rozbudowane oferty finansowania oraz obsługi posprzedażnej. W poprzednim wydaniu „Floty” przyglądaliśmy się kompleksowej ofercie Grupy Volkswagena. W tym numerze w szranki staje z nimi największy rywal, Toyota, ze swoim programem Business Plus.

2017-11-27 14:21:27

Na silnej konkurencji między samochodowymi markami najwięcej zyskują przedsiębiorcy. Dzięki niej mają coraz lepszą i pełniejszą ofertę, czyli tytułowe „wszystkie usługi w jednym miejscu”. Prezentujemy drugie zestawienie produktów obejmujących finansowanie, serwisowanie, ubezpieczenie i szeroko rozumianą obsługę posprzedażną samochodów. Jaka jest ich największa zaleta? Wszystko możemy załatwić pod jednym dachem, odwiedzając dilera. Importer zapewni i pomoże wybrać odpowiedni program finansowania, ubezpieczenia i serwisowania samochodu.

Od niedawna po kompletne usługi mogą sięgać nie tylko duże korporacje, ale również jednoosobowe firmy, a czasem nawet osoby fizyczne. Kompleksowy pakiet usług to wygoda i oszczędność czasu. Nie musimy się martwić o nic. Jedyną rzeczą, której musimy pilnować, jest tankowanie, które – w przypadku hybrydowych modeli Toyoty eksploatowanych w mieście i na krótkich, lokalnych trasach pod miastem – odbywa się niezwykle rzadko. Tak właśnie działa kompleksowa oferta dla firm od największego japońskiego samochodowego koncernu. Przyjrzyjmy jej się z bliska.

Japońska niezawodność

Nikomu nie trzeba przypominać, z czego najbardziej słynie japońska marka. Niezawodność poparta zwycięstwami – nawet w niemieckich rankingach ADAC i TÜV – przekłada się na wysoką wartość rezydualną oferowanych przez Toyotę i Lexusa samochodów. Tego nie zastąpi nam żadna przedłużona gwarancja. Rzadkie wizyty w serwisie to niższe koszty eksploatacji. Najlepiej wypadają pod tym względem pojazdy z napędem hybrydowym, które – za sprawą prostej konstrukcji, pozbawionej wielu elementów mechanicznych, stosowanych w klasycznych napędach – prawie nie wymagają obsługi serwisowej i są w stanie osiągać przebiegi na poziomie miliona kilometrów. To jeden z powodów, dla których Priusy stały się jednymi z najczęściej widywanych taksówek na ulicach największych miast Europy i USA.

Jak wynika z danych Eurotax, hybrydowa Toyota Auris jest modelem o najwyższej w swojej klasie wartości przy odsprzedaży. Wartość rezydualna po 36 miesiącach użytkowania i przebiegu 90 tys. km została obliczona na 56,2%. Argumentem za hybrydami z Japonii mogą być również towarzyszące im wysokie pakiety wyposażenia. Dlatego, szukając ekonomicznych samochodów do miasta, warto wziąć pod uwagę właśnie modele hybrydowe. Toyota jest najbardziej doświadczoną marką w dziedzinie rozwoju tego rodzaju napędów. W przeciwieństwie do najnowocześniejszych jednostek Diesla, hybrydy mają prostą konstrukcję i prawie nie potrzebują obsługi, choć spalają podobne, a przy delikatnej miejskiej eksploatacji – nawet mniejsze ilości paliwa. Konkurujące z nimi silniki Diesla, prócz częstych przeglądów, coraz częściej wymagają tankowania AdBlue.

W gamie modelowej japońskiej marki są samochody z napędem hybrydowym, takie jak Yaris, Auris, Auris TS Kombi, C-HR, RAV4 czy Prius, Prius Plug-in Hybrid i siedmiomiejscowy minivan Prius+. Toyota ma także sporą gamę aut użytkowych: PROACE w licznych odmianach, a także terenowe Hilux i Land Cruiser.

Toyota Business Plus

To elastyczna oferta, obejmująca zarówno samochody, jak i rozbudowane usługi. Wybierając samochód dla firmy, możemy korzystać z programów rabatowych i ofert specjalnych, skierowanych np. do taksówkarzy. Flagowym produktem finansowym jest leasing z wysoką wartością końcową. Z takiego finansowania możemy korzystać również przy zakupie samochodów używanych.

Produkty leasingowe i kredytowe występują pod wspólną nazwą SmartPlan. Za ich pomocą możliwe jest finansowanie zakupu nie tylko nowych aut Toyoty, ale także Lexusa. Łączy je wspólna koncepcja, tzw. Trade Cycle Management – cykliczna wymiana samochodów na nowe co 3-4 lata, dostępna przy niskiej wpłacie własnej i z niską miesięczną ratą. Jak w każdym takim finansowaniu, korzystająca z niego firma nie musi swoich środków w pojazdach, zyskując tarczę podatkową i swobodę działania.

Leasing SmartPlan

To usługa finansowa oparta na leasingu operacyjnym z niskimi ratami i przewidywalnymi kosztami użytkowania pojazdu, oferowana w trzech wariantach:

Easy – leasing operacyjny z gwarantowaną wysoką wartością wykupu auta, niską ratą i preferencyjnym oprocentowaniem.

Easy Plus – dodatkowo zawiera ubezpieczenie wliczone w ratę leasingu.

Comfort – pozwala opłacić wszystkie koszty użytkowania pojazdu w jednej miesięcznej racie. Gwarantuje całodobową pomoc Centrum Technicznego, które kompleksowo zajmuje się obsługą pojazdu w kontakcie z serwisami, zapewniając wsparcie techniczne i pojazd zastępczy oraz wszelkie naprawy mechaniczne i blacharskie bez dodatkowych kosztów.

Można powiedzieć, że raczej jest to program najmu długoterminowego na określony czas i założony przebieg, niewymagający wykupu pojazdu po upływie tego okresu. Niskie raty obejmują nie tylko finansowanie, ale także serwis i ubezpieczenie. Ponadto, zamiast płacić w ratach za cały samochód, spłacamy jedynie utratę wartości.

Po wygaśnięciu umowy możemy zwrócić dilerowi samochód albo odkupić go po wartości rynkowej. To rozwiązanie zapewnia niskie koszty użytkowania, bo rata finansowania auta może być niższa nawet o 60% w stosunku do tradycyjnego leasingu. Możemy wybrać wysokość wpłaty własnej od 0 do 40%, a możliwość wymiany samochodu otrzymujemy po dwóch latach. Wszelkie formalności załatwiamy na stacji dilerskiej. Podobny program działa przy zakupie samochodów używanych.

Leasing 103%

Proste finansowanie przyznawane w godzinę. To rozwiązanie spodoba się zwłaszcza przedsiębiorcom płacącym wysokie podatki. Wystarczy wpłacić 30% ceny auta, wybrać okres finansowania przez trzy lata i wykup auta za 1% wartości.

Kredyt SmartPlan

Nisko oprocentowane raty, wystarczy minimalna pierwsza wpłata. Decyzję o przyznaniu kredytu otrzymujemy w ciągu godziny. Zaletą rozwiązania jest również to, że zawsze jeździmy na gwarancji, która w Toyocie trwa trzy lata. Ostatnią ratę spłaca się wraz ze sprzedażą samochodu, wymieniając go na nowy.

Toyota Business Service (TBS)obsługa posprzedażna

To program obsługi klientów flotowych, działający w oparciu o sieć 62 stacji dilerskich Toyoty w całym kraju. Każda stacja oferuje pełną obsługę: sprzedaż aut, części i akcesoriów, serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy, wymianę i przechowywanie opon oraz usługi finansowe: SmartPlan, ubezpieczenia, kredyty, leasing i rozszerzone gwarancje. W ramach usługi TBS, dzięki centralnemu systemowi identyfikacji samochodów flotowych, każdemu klientowi biznesowemu oferowane są jednolite standardy.

Program zapewnia oryginalne części, dedykowane oleje oraz stałą stawkę roboczogodziny w całym kraju (195 zł netto) oraz rabaty na części i usługi. To także bezgotówkowy system rozliczeń i faktura zbiorcza. Pełna gwarancja obejmuje 3 lata lub 100 tys. km, a w przypadku elementów układu hybrydowego – 5 lat lub 100 tys. km. Gwarancja na baterię trakcyjną w autach hybrydowych to 10 lat. Gwarancja blacharska obejmuje 3 lata na korozję powierzchniową i wady lakieru oraz 12 lat na perforację nadwozia.

BIS Gwarancja Serwisowa

To program dla właścicieli Toyot kupionych w autoryzowanych salonach w Polsce. Można do niego przystąpić w momencie zakupu nowego auta lub do chwili osiągnięcia przez auto wieku 3 lat lub przebiegu 100 tys. km. Daje ochronę przed kosztami napraw na okres do 5 lat lub 500 tys. km. Obejmuje również pomoc drogową, czyli Assistance. Ochrona działa na terenie Unii Europejskiej i Szwajcarii, rozpoczyna się z chwilą zakończenia gwarancji producenta i może trwać przez rok lub 2 lata, zależnie od wybranego wariantu. Oznacza brak kosztów napraw, stosowanie oryginalnych części i wyższą cenę sprzedaży auta na rynku wtórnym. Przy zakupie nowego, gwarancję można finansować kredytem w Toyota Bank Polska.

Trzy pakiety BIS Gwarancji Serwisowej

Optimum – obejmuje najważniejsze elementy i podzespoły silnika wraz z układem przeniesienia napędu w zakresie mobilności i bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.

Standard – uwzględnia większą liczbę elementów i podzespołów wraz z układem przeniesienia napędu. Zakres ochrony odpowiada za mobilność, komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Premium – daje najszerszy zakres ochrony, obejmuje mechaniczne, elektryczne, elektroniczne oraz hydrauliczne i pneumatyczne podzespoły pojazdu. Ochrona dotyczy zarówno silnika wraz z układem przeniesienia napędu, jak i układów odpowiadających za bezpieczeństwo i komfort użytkowania samochodu.

Lexus Financial Services

W ofercie ma te same narzędzia finansowania i obsługi posprzedażnej, co macierzysta Toyota. Oprócz leasingu i kredytów oferuje ubezpieczenia pojazdów, pakiety serwisowe oraz ubezpieczenia kredytów.

Leasing SmartPlan

Podobnie jak w Toyocie zapewnia raty niższe nawet o 60% w stosunku do tradycyjnego leasingu i korzyści podatkowe w postaci możliwości odliczenia VAT-u jako kosztu uzyskania przychodu. W tym przypadku leasingodawca gwarantuje nam odkup auta po zakończeniu leasingu. Leasing w programie SmartPlan samochodu wartości 130 000 zł brutto przy wpłacie własnej w wysokości 15% wartości samochodu i okresie umowy na 3 lata kosztuje około 1400 zł netto miesięcznie. Wybierając samochód o wartości 156 000 zł brutto, będziemy płacić miesięczny czynsz w wysokości ok. 2000 zł.

Obsługa posprzedażna

Nad eksploatowanymi w ten sposób samochodami czuwa centrum techniczne, oferujące pełną pomoc pod jednym numerem telefonu oraz profesjonalny serwis na terenie całego kraju i za granicą. Wliczone w ratę i gwarantowane na czas naprawy mamy również auto zastępcze. Samochody objęte są podstawową, trzyletnią gwarancją z limitem do 100 000 km przebiegu, którą można rozszerzyć np. o kolejne dwa lata.

ZNAJDŹ NAS: