Spółka Poltrack częścią amerykańskiego koncernu Verizon

Amerykański gigant telekomunikacyjny Verizon wprowadził na rynek nową markę - Verizon Connect. W jej skład weszła także polska spółka - Poltrack.

2018-03-13 12:06:06

Verizon Connect to efekt ponad 5 mld dolarów inwestycji amerykańskiego koncernu. Marka powstała z połączenia trzech firm, wiodących producentów i dystrybutorów rozwiązań telematycznych, m.in. grupy Fleetmatics, do której od 2017 r. należy polska marka Poltrack. Verizon Connect oferuje klientom kompleksowe rozwiązania do zarządzania flotą, wprowadza zupełnie nową jakość - pomaga zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność.

Verizon Connect to efekt zakończonej integracji działu „Connected vehicle” koncernu Verizon z dwoma firmami tworzącymi oprogramowanie do zarządzania flotą i pracownikami mobilnymi. Jedną z nich jest Grupa Fleetmatics, do której w 2017 r. dołączyła polska spółka Poltrack – pionier nowoczesnego oprogramowania do monitoringu gps, zarządzania flotą i pracownikami mobilnym w naszym kraju.

Verizon Connect zapewnia łączność i wgląd w dane, pozwalające klientom otrzymywać na bieżąco dokładne informacje o położeniu pojazdów i pracowników, ich efektywności, bezpieczeństwie, produktywności czy przestrzeganiu przepisów. Nowa marka to połączenie niemal 20 lat doświadczeń, 3500 specjalistów z zakresu telematyki, mobilnej siły roboczej oraz zarządzania flotą.

 Jedna z rzeczy, z których jesteśmy najbardziej dumni w Verizon Connect to ogromny wpływ naszych obecnych a także przyszłych technologii na społeczeństwo - mówi Andrés Irlando, CEO Verizon Connect. – Pracujemy z klientami nad utrzymaniem integralności łańcucha chłodniczego i bezpieczeństwa towarów nietrwałych podczas transportu. Chcemy umożliwić im bardziej wydajną pracę w celu zmniejszenia emisji, monitoring i diagnostykę pojazdów, aby poprawić efektywność zużycia paliwa, a także udostępnić aplikację do grywalizacji, która pomoże im rozpoznać i nagrodzić ich najbezpieczniej jeżdżących kierowców - dodaje.

Rozwiązania i usługi Verizon Connect obejmują kompleksowe platformy oprogramowania do zarządzania flotą i pracownikami mobilnymi, wbudowany sprzęt OEM oraz system Hum Verizon - dedykowane na rynek konsumencki urządzenie z kategorii „connected vehicle”, które pomaga kierowcom prowadzić pojazdy w sposób bardziej bezpieczny i efektywny.

Dotychczasowe marki z portfolio Verizon, w tym Verizon Telematics, Fleetmatics i Telogis, od tej pory działają pod wspólną nazwą Verizon Connect.

ZNAJDŹ NAS: