600 hybrydowych Yarisów w programie Panek CarSharing

W Warszawie kierowcy mogą już korzystać z 600 hybrydowych Yarisów wynajmowanych na minuty za pośrednictwem aplikacji Panek CarSharing. Toyota dostarczyła operatorowi programu, firmie Panek S.A., 300 Yarisów Hybrid po faceliftingu, które uzupełniły flotę 300 egzemplarzy tego modelu z 2017 roku. Do grudnia użytkownicy aplikacji będą mieli do dyspozycji aż 1000 miejskich hybryd Toyoty.

2018-08-08 13:56:11

Od lipca 2017 roku w Warszawie działa system wynajmu samochodów na minuty Panek CarSharing oparty wyłącznie na hybrydowych Toyotach Yaris. W pierwszym roku działalności użytkownicy korzystali z 300 samochodów. Teraz dołączyło do nich 300 nowych aut w wersji po faceliftingu. Do grudnia łączna liczba miejskich hybryd Toyoty w programie car sharingowym firmy Panek S.A. zwiększy się do 1000 pojazdów. Będzie to największy program wynajmu samochodów na minuty i najliczniejsza flota hybryd w Polsce. Samochody dostarczył autoryzowany dealer Toyota Dobrygowski.

– Hybrydy to krok do przodu, ku zmianie świadomości kierowców. Zależy nam, żeby samochody niskoemisyjne zastępowały auta konwencjonalne w naszych miastach – mówi Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek S.A. – Inwestujemy w rozwój floty, bo większa dostępność samochodów przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników i przejazdów.

Hybrydowy Yaris to samochód do miasta, dobrze dostosowany do potrzeb wynajmu krótkoterminowego. To niewielki hatchback o bardzo małym promieniu skrętu (4,8 m) i zwartych wymiarach, które ułatwiają parkowanie. W manewrowaniu pomaga także kamera cofania oraz automatyczna skrzynia biegów. 

Jak podkreśla Katarzyna Panek, użytkownicy chętnie korzystają z hybrydowych Yarisów z floty Panek CarSharing także na dłuższych trasach, często w cztery osoby. To dlatego, że auto ma przestronne, pięciodrzwiowe nadwozie i sporo miejsca na tylnej kanapie. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia komfort podróży. Do wypadów za miasto zachęca wyjątkowo niski koszt wynajmu dobowego – tylko 90 zł dziennie (24h). 

– Jesteśmy otwarci również na przewóz zwierząt we własnych kontenerach. Wiele osób korzysta z tej opcji, podkreślając, że pupile są mniej zmęczone po podróży hybrydą niż konwencjonalnym autem ze względu na to, że napęd hybrydowy generuje znacznie mniej hałasu i wibracji – zaznacza.

Yaris Hybrid – miejskie auto wysokiej klasy

Toyota Yaris to jedyny przedstawiciel segmentu B w Europie dostępny z samoładującym się napędem hybrydowym. Atuty układu hybrydowego, bogate wyposażenie w standardzie i atrakcyjna cena powodują, że wersja hybrydowa odpowiada za ponad połowę sprzedaży tego modelu, a Yaris Hybrid jest drugą po Toyocie C-HR Hybrid najpopularniejszą hybrydą na kontynencie. 

Nowe samochody zakupione do floty Panek CarSharing wyróżniają się na rynku wynajmu na minuty automatyczną skrzynią biegów, cichą pracą napędu i łatwością prowadzenia. Na ich wyposażenie składają się także m.in. kamera cofania, klimatyzacja i dobrej jakości system audio. W samochodach jest zamontowany specjalny system, który umożliwia otwieranie, zamykanie i obsługę auta przez aplikację bez użycia kluczyka oraz uruchamianie przyciskiem Start. 

CZYTAJ TAKŻE: PANEK CarSharing i EMPARK Mokotów Business Park podjęli współpracę w ramach CarSharingu

ZNAJDŹ NAS: