TARGI: AdBlue – niezbędne flotom

Współczesnego transportu nie ma bez AdBlue. To prawda szczególne ważna w kraju, który jest liderem europejskiego transportu kołowego.

2019-04-29 11:09:22

Rola AdBlue dla współczesnego transportu opartego na silnikach zasilanych olejem napędowym (dieslem) była wielokrotnie opisywana. Jak wybrać infrastrukturę do magazynowania i dystrybucji tego czynnika, od lat można dowiedzieć się na warszawskich Targach STACJA PALIW.

O tym jak wysokomarżowym jest AdBlu produktem, wiedzą zarówno stacyjnicy, jak i kierujący „dieslami”, a także rolnicy, bo nowoczesne traktory również wymagają uzupełniania tego roztworu mocznika.  Różnice w cenie produktu konfekcjonowanego (w butelkach,) a tego z odmierzacza, są zaś kolosalne, dziesięciokrotne.

Jednak instalacja odmierzacza musi być przemyślana. Najczęściej wybiera się gotowy moduł z oferty producentów odmierzaczy paliwowych, albo odmierzacz i zbiornik podziemny.  Warto pamiętać, że obecnie głównym odbiorcą AdBlue są auta powyżej 3,5 t, potrzebne jest więc odpowiednie miejsce oraz wygodny blisko usytuowany „szybki wąż ON” [specjalny odmierzacz oleju napędowego dla TIR, które muszą tankować się czterokrotnie szybciej od zwykłych aut], by TIR tankował oba produkty na raz. Warto jednak pamiętać, że względu na układy AB w samochodach osobowych, dotyczy to nie tylko stacji flotowych, ale wszystkich.

ZNAJDŹ NAS: