Autor: Piotr Mieszkowski

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rynek motoryzacyjny a koronawirus: Analiza rynku po najtrudniejszych pięciu miesiącach od lat

Pandemia koronawirusa odcisnęła bardzo mocne piętno na sprzedaży samochodów w Europie. W marcu br. nabywców znalazło zaledwie 853 077 nowych aut, co jest najgorszym rezultatem od 1990 r. W dodatku niektórzy producenci tną produkcję i zatrudnienie, a nawet zamykają fabryki. Sprawdziliśmy, co się dzieje na globalnym rynku motoryzacyjnym.
Czytaj więcej

Ceny paliw i ruch na stacjach w czasie epidemii

Rozprzestrzeniająca się na świecie epidemia koronawirusa przewróciła do góry nasze życie tak w aspekcie prywatnym, jak i zawodowym. Ceny wielu produktów rosną, jednak – co ucieszyło wielu kierowców – ceny paliw na stacjach spadły. Skąd ta obniżka cen i jak sobie radzą w tej sytuacji sieci stacji paliw? Sprawdziliśmy to.
Czytaj więcej

II edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością”

Wystartowała II edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością”, zorganizowanych przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej we współpracy z Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) i Polskim Związkiem Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). Wykład Inauguracyjny odbył się w Auli Głównej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.
Czytaj więcej

Każdy samochód pofirmowy może mieć „drugie życie”

Prawie 55% z prawie 2 milionów polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP kupuje samochody używane. Tak wynika z badania zrealizowanego w trzecim kwartale 2018 r. na zlecenie Carefleet S.A., jednej z czołowych na polskim rynku firm zajmujących się finansowaniem i zarządzaniem flotami pojazdów. W jaki sposób odbywa się sprzedaż aut po flocie?
Czytaj więcej

Stacje paliw przyszłości. Jakie warunki będą musiały spełniać?

Tradycyjny model funkcjonowania biznesu paliwowego z pewnością będzie ewoluował. Istnieje szansa, że w niektórych lokalizacjach stacje zaczną odgrywać rolę parków handlowo-usługowych, które nie tylko zaspokoją podstawowe potrzeby klientów, ale będą oferować kompleksowe rozwiązania i usługi. Ich zadaniem będzie odpowiedź na potrzeby współczesnego klienta, który w jednym miejscu będzie chciał zrobić zakupy spożywcze, odzieżowe, zatankować lub naładować samochód czy spotkać się ze znajomymi na kawie. Co jeszcze zmieni się na stacjach paliw?
Czytaj więcej

Connected cars, czyli jak producenci aut ułatwiają życie kierowcom?

Dziś samochód to nie tylko sam pojazd, ale także systemy pokładowe, w które go wyposażono, dzięki czemu potrafi zamienić się w mobilne biuro. Możliwości, jakie oferują w tym zakresie już dziś niektórzy producenci aut, są nie do przecenienia, szczególnie dla klientów biznesowych, którzy, podróżują i pracują jednocześnie. Jakie elementy składają się na connected cars?
Czytaj więcej

Stacja szybkiego ładowania pilnie poszukiwana

Liczba pojazdów z napędem alternatywnym rośnie w szybkim tempie. Niestety, na razie nie idzie to w parze z zapotrzebowaniem na stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych czy hybryd plug-in. Bo o ile te drugie jakoś sobie poradzą dzięki silnikowi spalinowemu, o tyle elektryczne auto z pustą baterią nie pojedzie, a przecież zasięgi takich aut wciąż są stosunkowo niewielkie. Koncerny paliwowe oraz firmy energetyczne zapowiadają jednak, że wkrótce nastąpi rewolucja w tym zakresie.
Czytaj więcej

Nowa Dacia Duster. Większa, dojrzalsza i lepsza

Dacia Duster to od kilku lat – głównie dzięki cenie, ale nie tylko – jeden z poważniejszych graczy w segmencie kompaktowych SUV-ów. Właśnie zadebiutowała druga już generacja popularnego modelu Dacii Duster. Auto urosło i wydoroślało, pozbyło się też kompleksu „Renault dla ubogich”. Wygląda na to, że mamy kandydata do wielkiego sukcesu.
Czytaj więcej

Jak rozwijały się sieci stacji paliw w Polsce w 2017 r.? Przegląd największych graczy

Ważnym wydarzeniem dla całej branży paliwowej było wprowadzenie przez rząd i parlament w sierpniu ubiegłego roku pierwszego pakietu paliwowego, a następnie przyjęcie kolejnych zmian ustawowych, mających na celu uszczelnienie obrotu paliwami. Przyniosło to skutek w postaci skokowego wzrostu sprzedaży paliw w poszczególnych koncernach mających w Polsce swoje stacje paliw. Sukcesywnie przybywa też nowych stacji oraz Miejsc Obsługi Podróżnych.
Czytaj więcej

Produkcja aut w Polsce. Fiat, Opel i Volkswagen górą

Nie mamy niestety w Polsce pojazdu skonstruowanego i opracowanego przez naszych inżynierów. Znaczącą rolę w polskim przemyśle motoryzacyjnym odgrywają zagraniczni producenci pojazdów: samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów.
Czytaj więcej

Sieć stacji paliw na polskim rynku

Sprzedaż detaliczna paliw silnikowych w Polsce realizowana jest przez sieć stacji paliw, która według danych pozyskanych przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) dotyczących ogólnodostępnych obiektów realizujących sprzedaż co najmniej 2 gatunków paliw (BS, ON), na koniec 2016 r. liczyła 6803 obiekty. To o ok. 200 stacji paliw więcej niż notowano na koniec 2015 r.
Czytaj więcej

Nie tylko wynajem czy leasing. Także wsparcie szlachetnych idei

Choć o tym mówi się mniej niż o wynajmie długoterminowym, nowych ofertach czy nowych modelach i ich cenach, firmy zajmujące się zawodowo obsługą flot, leasingiem czy wynajmem aut do firm oraz producenci i przedstawiciele koncernów samochodowych prowadzą także działalność edukacyjną, sponsorską lub są mecenasami kultury.
Czytaj więcej