Autor: Julian Wypasek

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Odpowiedzialność prawna fleet managera

Zarządzanie flotą to zadanie wymagające i odpowiedzialne. Każdy fleet manager jest świadomy, że za wypełnienie swoich obowiązków odpowiada służbowo. Z zawodem tym związane są jednak liczne ryzyka, które grożą czymś więcej niż tylko utratą pracy w danej firmie. Nawet drobne uchybienia czy zaniedbania mogą doprowadzić do poważnych skutków, za które fleet manager może zostać pociągnięty do odpowiedzialności materialnej, a w skrajnych przypadkach – nawet karnej.
Czytaj więcej

Kiedy pracodawca może odebrać pracownikowi samochód służbowy?

Samochód służbowy to rzecz dla pracownika bardzo cenna, czasami jednak okazuje się, że pojazd przekazany pracownikowi mógłby być w danych okolicznościach lepiej wykorzystany na potrzeby firmy. Stąd rodzi się pytanie – kiedy i jak można mu go odebrać.
Czytaj więcej

To warto wiedzieć: Co robić w razie kolizji z autem nieubezpieczonym lub ubezpieczonym za granicą?

Kolizje to na drogach codzienność. Może się zdarzyć, że szkoda w pojeździe spowodowana zostanie z winy kierowcy pojazdu nieposiadającego polisy OC albo ubezpieczonego za granicą. Fleet managerowie i użytkownicy samochodów służbowych powinni być przygotowani na tego rodzaju ewentualność. Jak należy zachować się na miejscu zdarzenia? Jak przebiega proces likwidacji takiej szkody? Sprawdzamy.
Czytaj więcej

Carpooling a pojazdy służbowe w firmie

Idea carpoolingu nie jest nowa. Już w czasie II wojny światowej rząd USA zachęcał swoich obywateli do grupowego podróżowania, aby zmniejszyć zużycie krajowych zapasów benzyny. Niewątpliwie carpooling pomaga obniżyć koszty, pytanie jednak, czy jest to rozwiązanie, które fleet managerowie powinni propagować wśród użytkowników pojazdów flotowych? A jeśli nie propagować – to może chociaż tolerować tego rodzaju praktyki w firmowym car parku?
Czytaj więcej